Připomeňte si v galerii snímky z loňské lyžařské sezony v Hlinsku!

Vyšší polohy okresu ve středu pokryl první sníh a lyžaři už se těší na zprovoznění sjezdovky. Ski klub Hlinsko letos investoval značné množství peněz do areálu, který si tak opět vylepšil svůj komfort.

První novinkou je nákup dvou ocelových vysokozdvižných věží. Jsou již zabetonovány ve svahu malé sjezdovky. Každá unese jedno sněžné dělo a umožňuje jeho vysunutí do až pětimetrové výšky.

„Tím se prodlouží doba letu vodních mikročástic k zemi. Umožní se tak vytváření kvalitnějšího sněhu, který dopadá na zem, i když teploty mrazu nejsou příliš nízko,“ vysvětluje jednatel Ski klubu Hlinsko Robert Vokáč.

Věže byly zakoupeny výhodně v rámci veletržní ceny. Hlinečtí si v září z veletrhu horských technologií Intermountain ve Špindlerově Mlýně přivezli i osmimetrovou zasněžovací tyč, díky které bude možné přesně a cíleně rozmísťovat technický sníh na velkém svahu.

Mezi další novinky patří úprava parkoviště, kterou Ski klub odkoupil od města Hlinska za 1,2 milionu korun. Návštěvníci sjezdovky zde i nadále zaparkují zdarma a navíc jim zejména na sklonku zimy nebudou činit obtíže obrovské kaluže. „Díky úpravě pomocí silničních panelů a štěrkového zásypu se tento nedostatek významnou měrou odstraní,“ informuje Robert Vokáč. První polovina prosince bude podle jeho slov ve znamení příprav na zahájení sezony.