Současný skatepark umístěný v Klobásově vedle zimního stadionu bude zrušen. Uvolní tak místo plánované stavbě silničního sjezdu, jenž má umožnit příjezd vozidel k městským sportovištím. Vedení města navíc o tomto místě uvažuje také jako o jedné z možných lokalit pro diskutovanou stavbu kapacitního parkovacího domu.

Na stavbu nového skateparku u Tesca je v městském rozpočtu vyčleněno 5,5 milionu korun. „Mám trochu obavu, že se do této částky nevejdeme, že reálná cena bude zhruba o milion až o milion a čtvrt vyšší, ale to se uvidí, až jak dopadne výběrové řízení. Každopádně počítáme s tím, že by měl být hotový opravdu už letos,“ potvrdil chrudimský starosta František Pilný. Vyhlášení výběrového řízení je podle starosty otázkou nejbližší doby.

Nový skatepark bude celý z betonu a měl by tedy mít delší životnost, než současný skatepark, jehož pojezdové plochy podpírá stárnoucí dřevěná konstrukce.

Vedení města nevylučuje, že skatepark by mohl být časem zastřešen. „Stejně tak by se mohlo zvážit zavedení elektrické přípojky a osazení osvětlení. Skatepark by pak byl lépe připravený na pořádání případných závodů a soutěží,“ doplnil František Pilný.