Pardubický kraj vybral chrudimskou průmyslovku jako jednu ze čtyř škol, do níž přesune peníze z Regionálního operačního programu východ. Celkem půjde o částku 22,5 milionu korun, přičemž zhruba pět a půl milionu korun se použije na stavební úpravy a za zbytek se postupně nakoupí nové stroje.

„Moderní technologie a zařízení budeme potřebovat, abychom se dostali na špičkovou úroveň a mohli naše studenty co nejlépe připravit na jejich budoucí povolání. Jde nám o to, aby se po nástupu do nějaké firmy nemuseli procházet nějakými doškolovacími kurzy," říká ředitel školy František Mihulka.

Vedení průmyslovky proto určilo čtyři oblasti, do kterých zainvestuje přidělenou dotaci. V první řadě půjde o klasické obráběcí stroje s moderním odečítáním.
Druhá a třetí oblast bude hydraulika a pneumatika, kde škola dokoupí učební komponenty tak, aby jich ve třídách bylo šesti a mohli u nich pracovat žáci jen po dvou. Poslední oblast se týká měření, a tak škola pořídí měřící laser v hodnotě 1,2 milionů korun.

Do září bude hotovo

Stavební úpravy jsou již hotové. Bylo potřeba posílit elektroinstalaci a v některých učebnách i vyměnit podlahy. Dvě ze čtyř zakázek na nákup nových zařízení jsou již vysoutěžené, zbývající by měly být uzavřené do března, aby od nového roku bylo vše připravené.

Díky úpravám bude nyní škola řazením učeben připomínat klasickou fabriku.

LUKÁŠ VANÍČEK