Celoroční projekt mezinárodního čtyřjazyčného časopisu pod názvem „Not only neighbours, but also friends“, vedený paní učitelkou Miroslavou Filipi a Janou Žemličkovou, získal prestižní ocenění - Evropskou jazykovou cenu Label. Nezávislá komise ministerstva školství hodnotila celkem 36 projektů, z nichž do užšího kola nominovala 8 a poté 6 z nich získalo toto prestižní ocenění.

„Hrochovotýnecký“ projekt již obdržel 2. místo v krajském kole celostátní soutěže školních časopisů a také mimořádnou cenu za mezinárodní spolupráci. Časopis tvořili žáci 7. a 9. třídy, ale využívaly jej děti z celého druhého stupně, ačkoliv s kulturou Polska a Slovenska se v rámci projektového dne seznámili žáci celé školy. Do časopisu přispívaly dvě partnerské školy - slovenská v Bošanech a polská v Lodži. Některé články byly v češtině, další ve slovenštině nebo polštině a také ve společné angličtině.

Ocenění je spjato s finanční odměnou 200 tisíc Kč určenou na rozvoj výuky jazyků na dané škole. Učitelé v Hrochově Týnci by rádi s dětmi tyto peníze použili mimo jiné na výjezd dětí do Krakova a Wroclavi, což by bylo logickým vyústěním celého projektu a také odměnou a motivací pro aktivní děti. Škola rovněž získala právo užívat logo „Evropská jazyková cena Label“ v souvislosti s projektem. Ocenění si obě vyučující převzaly osobně v Praze na konferenci „Kreativně k jazykové výuce“.

Mgr. Jiřina Macháčková, ředítelka školy