„Pro letošní rok se k zápisu dostavilo celkem 149 dětí,“ hlásí Václav Musil, vedoucí odboru školství na Městském úřadě v Hlinsku a dodává: „Pro nadcházející školní rok tak budeme muset nově otevřít jednu novou třídu pro 12 dětí na MŠ Rubešova a pro 25 dětí na MŠ Budovatelů.“

Po letech útlumu a ubývání dětí je tak letošní zájem enormní. Dle sdělení Václava Musila zápisy stále probíhají, neboť nelze umístit všechny děti do požadovaných zařízení. Žádné dítě ale hlinečtí neodmítnou. „Všechny budou v rámci městských školek umístěny,“ uklidňuje situaci Musil.

Celkem navštěvuje v současnosti hlinecká předškolská zařízení 345 dítek ve 13 třídách. Pro školní rok 2009-10 tak budou muset být počty tříd navýšeny.

Kapacity předškolských zařízení ve městě jsou dle sdělení Hlineckých plně dostačující pro současné i výhledové potřeby města a jeho spádového obvodu.

Na zvýšený počet budoucích prvňáčků se však těší i tři hlinecké základní školy. Tam jsou kapacity pro výuku nyní využity jen zhruba ze dvou třetin.

(mapa)