Oběd se skládal z polévky ze zeleného hrášku, jako hlavní chod se podával hejk s bylinkovou krustou a omáčkou z červených paprik, kterého doplnil salát z červené řepy s jablky, vlašskými ořechy a zakysanou smetanou. Na závěr si malí strávníci dopřáli coby dezert krémovou mléčnou rýži s mandlemi a ovocnou omáčkou.

„Hejk je typická skandinávská ryba. Podáváme ho zapečeného s bylinkovou krustou," vysvětluje vedoucí školní jídelny Iveta Holečková a pokračuje: „Je pro nás nezvyklé uvařit omáčku z červených kapií, a tu přidat k rybě s brokolicí a bramborami, ale musím říci, že je to chutné a rychlé."

Iveta Holečková se nebála ani červené řepy: „Naše děti ji milují. Připravujeme ji ale trochu jinak, tak to bude změna podávat ji s jablkem a smetanou spíše nasladko."

Když se severské pokrmy osvědčí, vedení školní jídelny několik receptů do pravidelného jídelníčku postupně zařadí, podobně jako několik thajských jídel. S nimi se chrudimští žáci seznámili během minulého roku a velmi jim chutnaly.

Kromě jídla si malí strávníci mohli vyzkoušet i pár norských frází, které byly natištěné na prospektu spolu s kompletními recepty. Projekt bude pokračovat a má v plánu kulinářsky procestovat celý svět. V pořadníku jsou pokrmy z Francie a Španělska.