V rámci připraveného programu navštívili Turci zajímavá místa, jako jsou Keltská stezka v Nasavrkách i tamější včelařské učiliště, prales Polom, Ptačí ostrovy, Ekocentrum Paleta, hřebčín Slatiňany, ale také muzeum barokních soch a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi. Hosté si rovněž prohlédli areál školy i školního statku. Přijati byli ředitelem zemědělské školy a starosty Chrudimě i Nasavrk.

Ubytování žákům poskytují studenti chrudimské školy ve svých rodinách. Získali tak nové kamarády, vznikla krásná přátelství mezi mladými lidmi z poměrně vzdálených zemí a odlišných kultur. Program výměnného pobytu u nás ještě pokračuje. Včera odjela turecká skupina na prohlídku Prahy a domů hosté odletí ve čtvrtek.

V současné době škola realizuje mezinárodní projekt výměny studentů v rámci partnerství škol, který je podporován Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy v programu Comenius bilaterálního partnerství škol. Celý projekt je zaměřen na problematiku životního prostředí, a to především na změnu klimatu a jeho dopad na biodiverzitu a výskyt invazních rostlin v obou zemích. Úkolem setkání mladých lidí a jejich odborných učitelů jsou diskuse a hledání možných řešení otázek souvisejících s biodiverzitou v určitých přírodních lokalitách a poznání metod a přístupů k řešení místní problematiky životního prostředí.

Práce na projektu budou pokračovat a již nyní se všichni těší na další setkání, které se tentokrát uskuteční v Turecku.

Ludmila Kabelová, Michaela Vachunová