S nezdravými stravovacími návyky ústícími v rostoucí počet dětí s obezitou a nadváhou je třeba bojovat především v rodinách. Stejný zájem však deklarují i některé školní jídelny.

Například jídelna v ZŠ Krouna se pyšní osvědčením celonárodního programu Stop obezitě, jehož plnění spočívá ve snižování spotřeby bílého rafinovaného cukru, konzumaci nápojů a potravin s nízkou energetickou hodnotou a  a ve zvyšování podílu vlákniny v jídelníčku.

Oběd je grunt

„Našim strávníkům vaříme výhradně z čerstvých a kvalitních potravin, nepoužíváme polotovary (například bramborová kaše je vždy z brambor, knedlíky jsou vždy čerstvé, ručně dělané, a podobně), omezujeme příjem nezdravých tuků, do jídelníčku pravidelně zařazujeme pokrmy z ryb, zeleninová a bezmasá jídla a také luštěniny tolik bohaté na vlákninu. Při sestavování jídelníčku respektujeme doporučenou spotřebu tuků, cukrů, mléka, mléčných výrobků, masa, ovoce a dalších součástí stravy. Denně je k obědu také zdravý doplněk v podobě zeleninového salátu, ovoce, cereální tyčinky, jogurtu apod.," uvedla , vedoucí školní jídelny Petra Franklová. Je sice možné, že se děti v některých rodinách mimo dobu vyučování stravují doma již méně zdravě, avšak ředitel školy Josef Kyncl přesto nepovažuje úsilí školní jídelny za marný boj s větrnými mlýny. „Bereme-li oběd jako hlavní jídlo dne, pak si spočítejme, že většinu obědů v kalendářním roce představují pro děti právě jídla podávaná ve škole, takže jsou pro jejich výživu podstatná," uvedl Josef Kyncl.

Automaty škole

Jistý protimluv s uváděným zdravým a pestrým vařením však, alespoň zdánlivě,  představuje přítomnost různých nápojových a potravinových automatů umisťovaných do školních chodeb a vestibulů. Pro školy znamená jejich provozování vítaný zdroj drobných doplňkových příjmů.

Také v Krouně mají takový  automat a děti v něm dokonce naleznou nápoje od celosvětově největší a nejznámější nápojové firmy. „Musím ale říci, že i takovéto firmy se snaží, alespoň ve školním prostředí, nabízet nápoje, které už nejsou tak nabité cukrem a chemií, jako tomu bylo dřív. V tomto ohledu už docela zásadně obměnily sortiment. Ale samozřejmě, že neslazená minerálka nebo mléko by byly lepší," připouští ředitel.  S konzumací Coca coly to ale podle jeho slov není tak zlé. „Ony jsou tyto nápoje poměrně drahé, takže si je děti zas tak často nedopřávají. Do naší školy dochází přibližně 200 dětí a za čtvrtletí se u nás prodá 200 – 250 lahviček. V průměru si tedy jedno dítě koupí jednu lahvičku coly  za dobu tří měsíců," dodal Josef Kyncl.

Kalorie nerozhodují

Ne ve všech školách ale dbají při vaření jídel přednostně na jejich dietetickou hodnotu. Ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Chrudim se například vzdělávají budoucí kuchaři, kteří budou muset ve svém dalším profesním životě umět vyhovět třeba i „nezdravým" choutkám návštěvníků restaurací. „Tím pádem si v naší školní jídelně na zdravou výživu tak úplně nehrajeme. My musíme děti především naučit řemeslo a standard naší české kuchyně dosud zahrnuje i řadu těžších jídel," připomněl ředitel školy Jaroslav Kořínek.

Automat na colu ani stroj vydávající čokoládové tyčinky však v SOŠ a SOU Chrudim nenajdete. Škola raději provozuje vlastní malý bufet, jehož tržbami si vylepšuje příjmovou stránku rozpočtu.