„Zastupitelstvo trvá na původním záměru pozemky prodat bez směny," uvedl.

Prodej v lokalitě Skřivánek se vleče už několik let. Dlouho vázl na dopravním napojení, nesouhlasu některých majitelů pozemků, protestech okolních obyvatel a zpochybňování prodejní ceny. Město vlastní v lokalitě přes 6,9 hektaru pozemků, u dalších je spoluvlastníkem. Minulý rok zastupitelstvo rozhodlo, že prodejní cena nesmí klesnout pod 570 korun za metr čtvereční. Nynější cena se vyšplhala na 2100 korun u pozemků pod bytovými domy.

Firmu Volaris vlastní chrudimský podnikatel Milan Kušta a majitel části dalších pozemků na Skřivánku Jiří Wiesner. Radnice požaduje, aby společnost své pozemky, kde bude vybudována infrastruktura, převedla za symbolickou částku na město. Současná prodejní cena městských pozemků dosahuje 26 milionů korun.

Město má k dispozici studii, která určuje rozsah zástavby. Dopravní řešení stanovila studie z roku 2011.

O výstavbu na Skřivánku usilovala v minulosti společnost Parnassius apollo, která je s firmou Volaris personálně propojená. Spolu s dalšími majiteli vlastní asi sedm hektarů pozemků z celkových 16. Kvůli neshodám a netransparentnosti však zastupitelé vloni prodej schválený již v roce 2008 zrušili a vypsali nové výběrové řízení.

Malebné sídliště Skřivánek se nachází v rozsáhlé proluce za vlakovým nádražím.