Programu se dále zúčastnili senátoři Petr Šilar, Zdeněk Brož, Jiří Čunek a Libor Michálek. Účastníci zasedání se sešli přibližně s desítkou starostů měst a obcí z Chrudimska a Havlíčkobrodska. Za Chrudimsko jmenujme například třemošnického starostu Stanislava Pecu, starostu Horního Bradla Ratislava Kumpana, nasavrckého starostu Milana Chvojku, starostu obce Krouna Pavla Ondru nebo starostu Vysočiny Tomáše Dubského.

Setkání „naživo"

„Náš senátorský Klub otevřené demokracie dělá podobná výjezdní setkání pravidelně zhruba jednou za dva či tři měsíce. Cílem je, umožnit starostům, ale například i zemědělcům nebo zástupcům Hospodářské komory, aby mohli komunikovat se svými senátory přímo. Stejně tak pokládám za důležité, abychom my, senátoři, slyšeli tzv. naživo o problémech, které je potřeba řešit," uvedl senátor Jan Veleba.

V podobném duchu hovořil například také starosta Krouny Pavel Ondra. A přidal konkrétní příklad. „Mluvili jsme například o našem úmyslu zřídit na průtahu Krounou ve směru od Hlinska a od Poličky zpomalovací semafory. Za nynějšího stavu věcí, s ohledem na předpokládané mnohamilionové náklady, se ale jedná o investici, která je pro obec naší velikosti prakticky nedosažitelná," posteskl si starosta Krouny.

Na programu výjezdního zasedání byla mimo jiné i odpolední návštěva Seče. „Upozornil jsem při ní na problémy, se kterými se musí naše město potýkat. Jde hlavně o výdaje spojené se správou a údržbou rozlehlé rekreační oblasti, na níž se zároveň nachází více než 1500 rekreačních chat," připomněl sečský starosta Marcel Vojtěch.