Denní stacionář s kapacitou deset až patnáct osob vznikne v budově bývalého městského špitálu, který zanikl po druhé světové válce. Určen bude pro starší klienty, kteří již nenavštěvují speciální školu. V objektu by mohlo sídlit také pedagogicko-psychologické poradenské centrum.

Skuteč na stacionář podala žádost o dotaci, ale bude ji muset zopakovat. „Z důvodu vysokého převisu žádostí byla vyřazena z další administrace, a to i přesto, že jsme obdrželi při hodnocení plný počet bodů,“ uvedl starosta Skutče Pavel Bezděk..

PODAJÍ DVĚ ŽÁDOSTI
Na konci dubna zastupitelé diskutovali o podání žádosti o dotaci na opravy zimního stadionu. „I když jsou předpokládané náklady dost vysoké, převážil v zastupitelstvu názor, že rekonstrukce technologie je potřebná,“ informoval starosta. Oprava technologie podle předpokladů spolkne největší podíl plánovaných nákladů, a to 20,2 milionu korun.

V plánu jsou také úpravy ledové plochy, mantinelů a sněžné jámy. Skuteč proto podá žádost nejen na Státní fond životního prostředí, ale schválená je i žádost na ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ta by v případě schválení pokryla finanční náklady na úpravu mantinelů.

Investice do školských zařízení se budou realizovat o prázdninách. V Základní škole Komenského půjde o výměnu 38 oken v celkové hodnotě 775 tisíc korun. Okna budou dřevěná, aby se zachoval původní ráz budovy. Další investicí bude rekonstrukce sociálního zařízení v Mateřské škole Osady Ležáků. „Největší akcí v rámci školských zařízení bude snížení energetické náročnosti a stavební úpravy školní jídelny v ulici Osady Ležáků,“ doplnil Pavel Bezděk. Úpravy tam začnou už v polovině května.