Návštěvnost tohoto zařízení neustále roste, vždyť za loňský rok sem za kulturními pořady zamířilo bezmála deset tisíc lidí. Kdybychom počítali také účastníky a návštěvníky tanečních a společenských plesů dostaneme se ještě o pět tisíc výš. Zatímco kapacita sálu i celého objektu je dostatečná, s možnostmi na parkování je to podstatně horší. Parkoviště přímo u kulturního klubu nabízí sotva deset parkovacích míst, ostatní auta musí parkovat v Rubešově ulici, s tím, že se však musí vyhnout zákazu stání v úseku kolem požární zbrojnice. Částečně situaci zlepšilo odstranění zákazu stání v ulici Tyršově, nicméně o dostatku parkovacích míst se stále nedá hovořit.

„Tento nedostatek vnímáme; ostatně slíbili jsme již při rekonstrukci KKS, že budeme problém s parkováním řešit. Nyní se naskytla mimořádná příležitost, i když zdaleka nejde o nový nápad, a tak jsme okamžitě zareagovali, vyjadřuje se k záměru starosta Skutče Pavel Novotný. Rychlé jednání ze strany města umožnilo v únoru dohodnout se s majiteli nemovitostí pod Speciální základní školou o jejich odkoupení. Na posledním zasedání zastupitelstvo města schválilo koupi domu čp. 512 se stavební parcelou a pozemku za domem čp. 529 v Rubešově ulici, který již město vlastní. Ještě v letošním roce by mělo dojít ke zbourání domu čp.529 i čp. 512 a propojením s vykoupenými pozemky vznikne nový prostor, na němž město vybuduje parkoviště.

„Podle návrhu by tak Kulturní klub získal ve své blízkosti plochu s parkovacími místy pro asi třicet osobních automobilů a dva autobusy, dodává Novotný.

(bal)