„Program začíná ve 14 hodin a příchozí si mohou užít nejen slunečného počasí, průzračné vody v bazénech i po zimě opět do provozu uvedených tobogánů, ale různých soutěží a her. Dále jsou připraveny ukázky potápění a hasičské i policejní techniky. Atmosféru podmaluje živá hudba v podání kapely Šmehydlo,“ přibližuje program vedoucí městského odboru školství a kultury Lenka Balounová.

Před otevřením koupaliště, tak jako každým rokem, museli pracovníci společnosti Městská sportoviště Skuteč, s. r. o. provést řadu oprav a dalších přípravných prací tak, aby návštěvníci byli spokojeni. „Evergreenem je výměna zimou poničených obkladů a dlažby. Letošní ztráty v boji s počasím byly kupodivu mnohem větší, než by mírný průběh zimy napovídal. Zaplatili jsme za opravu asi devadesáti metrů čtverečních obkladů a dlažby,“ říká vedoucí skutečských sportovišť Jan Krupka. Strojníci podle jeho slov vyměnili součástky technologie čištění vody tak, aby byla voda průzračná. Důkladně je umytý tobogán, skluzavky, stěny a také dno bazénu.

„Upravili jsme travnaté plochy letního koupaliště. Turnikety a vlastně celý pokladní systém je připraven na přijetí prvních návštěvníků,“ dodává Krupka. Lidé, kteří přijdou do areálu plovárny, se mohou i letos těšit na bohaté občerstvení. V letošním roce došlo ke změně provozovatele. Městská rada schválila pronájem dvou stánků na koupališti podle vzájemně dohodnutých a smluvně zakotvených podmínek do roku 2012.