V promítacích sálech se totiž nakonec ujal až modernější systém D-Cinema, na jehož současné technické parametry, stanovené velkými hollywoodskými studii, zařízení ve Skutči nedosáhne.

„V rámci rekonstrukce objektu bylo v Kulturním klubu Skuteč vybudováno kino v HD kvalitě, tzv. E-Cinema. Tehdy jsme stáli před rozhodnutím, jakou úroveň vybavení zvolit. S ohledem na značné finanční náklady a s přihlédnutím k ujištění dodavatele, že kvalitních filmů pro produkce v systému E-Cinema bude dostatek, jsme přistoupili na levnější variantu,” připomíná Lenka Balounová, vedoucí odboru kultury a školství MěÚ Skuteč. Jenže teď je vše jinak a kino promítá jenom příležitostně. Tedy pouze filmy dostupné v „jeho” formátu.

DISKUTUJTE. Jakým kinům dáváte přednost? Máte raději návštěvu velkých multiplexů nebo vítate modernizaci menších kin na Chrudimsku?

Co bude dál? Podle Lenky Balounové jsou dvě možnosti. Tou první je změna technologického vybavení v hodnotě tří milionů korun, snad i s možným využitím dotace v řádu statisíců korun. Druhá možnost je počkat a investovat později. Tedy v době, než se zlepší finanční situace města a případně klesne i cena potřebného zařízení.

Nabídku filmů v regionálních kinech pro nadcházející dny si prohlédněte zde.