Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skutečští strážníci zatím rychlost měřit nebudou

Skuteč - Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích se dotkla i skutečských strážníků. Největší změny se týkají měření rychlosti.

5.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Archiv VLP

Podle novely zákona o provozu na pozemních komunikacích může nyní obecní policie měřit rychlost výhradně v úseku určeném policií, který je navíc označen přenosnou dopravní značkou s vyobrazením kamery snímající rychlost a nápisem „měření rychlosti“.

Vzhledem k této novele zákona pozastavila Městská policie Skuteč měření rychlosti vozidel do doby, než bude oficiálně existovat příslušná přenosná dopravní značka. „Městská policie Skuteč měřila rychlost vozidel od roku 2007 celkem na 34 místech ve 12 obcích včetně jejich místních částí. Od února 2007 do prosince 2008 naši strážníci vyřešili celkem 886 přestupků překročení maximální povolené rychlosti. Měřění probíhalo převážně v obydlené oblasti, nejméně sto metrů za dopravní značkou začátek obce. Nejčastěji sjem měřili v blízkosti přechodů pro chodce, autobusových zastávek, školních zařízeních a místech s výskytem chodců. Tato místa byla již v roce 2007 konzultována s vedoucím Dopravního inspektorátu Policie ČR Chrudim, který zároveň strážníky z této činnosti školil,“ uvádí vrchní strážník Městské policie Skuteč Jiří Stuna.

„V současné době jsme předali seznam míst měření rychlosti v roce 2008 Dopravnímu inspektorátu Policie ČR Chrudim, který rozhodne o místech měření rychlosti pro rok 2009. Lze předpokládat, že oproti roku 2008 dojde k některým změnám. Tímto mohou zaniknout některé veřejnoprávní smlouvy o měření rychlosti MP Skuteč na území jiné obce,“ doplňuje Stuna.

„Jelikož zákon neumožňuje městské ani republikové policii „tolerovat“ jakékoli překročení maximální povolené rychlosti, bude MP Skuteč při měření. „tolerovat“ pouze překročení rychlosti o 3km/hod., což jí umožňuje jako možnou odchylku výrobce radaru,“ uvádí na závěr jako informaci pro řidiče Jiří Stuna.

(spa)

5.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.

Volební komisi přestěhovali do Kulturního domu

Ilustrační fotografie.

Když na dechovku, tak do Skutče

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Chrudim - Možná vám to přijde jako zvláštní koníček, ale když vás baví novinařina, může se i ze zdánlivě nudných voleb stát zajímavé odpoledne. Zdeněk Sasín mladší vyrazil "obhlédnout", jak se volí v některých obcích. Jeho "rychlozprávy" zveřejňujeme v autentické podobě.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Heřmanův Městec – Vlastimil Kühr z Heřmanova Městce se musel i letos připravit na volby pečlivěji, než většina jeho spoluobčanů. Je totiž nevidomý.

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení