„Museli bychom dodržet podmínky převodu celých patnáct let,” říká starosta Ivan Jeník.

Slatiňanští totiž vzali zpět svoji nedávnou žádost o bezúplatný převod objektu kvůli příliš tvrdým podmínkám stávajícího vlastníka, kterým je ministerstvo financí.

Budoucím osudem areálu se zdejší zastupitelé obšírně zaobírali už při svém předminulém zasedání a nakonec se shodli na tom, že o objekt nezávazně požádají a počkají, s čím ministerstvo přijde. Slatiňanští věděli, že v případě bezúplatného nabytí budou moci nemovitost po jistou dobu využívat jenom k úzce vymezeným nevýdělečným činnostem. Nejspíš by šlo o zřízení pracoviště nějaké školicí či vzdělávací instituce. Hlavní otázka ale zněla: jak dlouho pak bude město muset u tohoto využití zůstat. Odpověď z Generálního ředitelství cel nakonec nepotěšila ani řadové zastupitele, ani slatiňanského starostu Ivana Jeníka.

Příliš dlouho

„Napsali nám, že město by muselo objekt držet minimálně dalších deset let, aniž by jej mohlo někomu prodat. Dokonce i po této době, kdybychom objekt případně prodali, musel by jeho nový vlastník ještě pět let zachovat předem stanovené podmínky, včetně způsobu využití,” uvedl starosta Jeník. „Prvotní informace přitom hovořila o celkových pěti letech. Patnáct let je pro nás příliš dlouhá lhůta,” uzavřel starosta.

Objekt tak bude nadále uzavřen a ministerstvo zřejmě zváží jeho možný prodej.