Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slatiňanští radní rozhodovali o dotacích

Slatiňany – Rada města Slatiňany v březnu schválila poskytnutí dotací v rámci schváleného limitu na rok 2016.

31.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Jedná se o dotace určené organizacím, které mají sídlo na území města Slatiňany a město samo je nezřizuje, avšak má zájem na jejich existenci a prosperitě a organizacím, nebo organizacím, které sídlo na území města Slatiňany nemají, ale jejichž činnost úzce s městem Slatiňany souvisí. Celkem takto nyní rada města rozhodla o přidělení 382 tisíc korun.

Poměrně nejvýznamnější částku ve výši 49 tisíc korun radní přidělili Spartaku Slatiňany a dalších 48 tisíc korun zamíří ve prospěch Sokolu Slatiňany. Částkou ve výši 46 tisíc korun podpoří radnice národopisný soubor Formani, 30 tisíc korun obdrží Junák Slatiňany a 28 tisíc poputuje organizaci ROBI. Mezi organizacemi, které obdrží více než 10 tisíc korun, jmenujme ještě kupříkladu Český rybářský svaz (17.000 Kč), JK PABLO (12.000 Kč) nebo Svaz diabetiků ČR (17.000 Kč).

Mezi organizace a spolky, které obdrží dotaci ve výši několika tisíc korun, patří kupříkladu SDH Trpišov (5.000 Kč), Myslivecká společnost Slatiňany (6.000 Kč), Myslivecká společnost Kochánovice (6.000 Kč), Klub českých turistů (8.000 Kč), Okrašlovací spolek Škrovád (5.000 Kč) atd. Na příspěvky od města ve schválené výši od 2 tisíc do zmíněných 49 tisíc korun se může celkem těšit 31 spolků a organizací.

Autor: Marek Nečina

31.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Několik sáčků s otrávenou nástrahou teď leží také v kanalizaci pod povrchem chodníku ve Fibichově ulici.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Slatiňany, Horka – Děti, které trpí zdravotním postižením, potřebují pomoc nás všech. Uhradit všechny náklady, které jsou potřeba k uspokojivému chodu rodiny, je finančně velmi náročné. I když existují sociální dávky a z části lze kompenzační pomůcky hradit prostřednictvím zdravotní pojišťovny, stále zůstává velká zátěž na samotných rodinách. Postižených dětí žije v našem bezprostředním okolí hodně a my všichni jim můžeme pomoci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení