Od konce komunálních voleb uplynulo již deset dní. Stejnou dobu běží na našich webových stránkách ankety, ve kterých mohou naši čtenáři hodnotit výsledky voleb ve svých městech. A protože na mnoha místech okresu stále ještě není rozhodnuto o složení zastupitelstva, rozhodli jsme povolební anketu prodloužit. Stejně tak nekončí ani diskuze, které se k tomuto tématu na webu rozběhly.

V Hlinsku byla před volbami i po nich velkým tématem výstavba multifunkčního centra, to se odráží i v naší webové diskuzi. „Ty, kteří nadávají na kulturák, nechápu. Hlinsko by určitě mělo mít reprezentativní místo pro pořádání plesů a kulturních akcí,“ píše na webu čtenář pod pseudonymem Jan. „Milý Jane, kulturák by měl sloužit pro lidi. Vzhledem k faktu, že mladí odcházejí za prací jinam, ti lidé tady za čas bohužel nebudou a kulturák asi bude navštěvovat minimum Hlinečáků,“ oponuje mu diskutér Jajmil.

V Chrasti jsou po volbách karty rozdány poměrně jednoznačně a s jejich výsledky je podle hlasování většina lidí spokojená. Největší podporu ve městě získala Martina Lacmanová, odráží se to i v samotné diskuzi.
„Jsem velmi spokojená, jak výsledky voleb dopadly. Nyní jen doufám, že se celé nové zastupitelstvo dohodne a zvolí za starostku Martinu Lacmanovou, ne nikoho jiného. Neboť výsledek voleb mluví sám za sebe,“ shrnula to čtenářka podepsaná jako Občanka. „Vláda kohokoliv ze zvolených je přijatelná jen vynechte Berana. Za všechny slušné, které znám, děkuji,“ píše diskutující Oregano. „Nesouhlasím s Tebou Oregano. Lidi dali Volbě pro město a SNK včele s Beranem nejvíc hlasů, takže by měli vládnout nejlépe tyto 2 strany. Za všechny slušné lidi, které znám, tedy prosím Berana a Lacmanovou, aby se ujali starosty a místostarosty a udělali něco pro lidi a město,“ namítá čtenář Honza.

Hlavní téma ve Slatiňanech po volbách? Povodně! Alespoň to tak vypadá podle příspěvků v diskuzi. Opět vzplály dohady, zda radnice ochranu města před podobnou živelnou pohromou nepodcenila. Nebo jsou na vině rybáři?
Diskuzi vyvolal čtenář podepsaný jako Problém od rybníka, který ale také jedním dechem dodává. „Opatrně - nejde jen o rybáře. Nemohou za to, jaký je regulační řád rybníku, za to může zastupitelstvo. Voda vždycky poteče z kopce dolů a ty trubky, co jsou na Navesním (rybníce) stále pod vodou, zase můžou za to, že nefunguje kanalizace. Nebo povodeň přišla jen od Orle? Ta řeka, co tekla z Navesního ke garážím a nádraží, to byl jen bezvýznamný potůček?“ Rybník, sloužící jako akumulační nádrž, je podle něj stále plný, tudíž nemůže zadržovat nově přitékající vodu.

Ano, i takováto témata hýbou po volbách městy. Jedno mají všechny diskuze společné: co čtenář, to názor. Jen diskutéři z Třemošnice, Luže, Ronova nad Doubravou a také ze Seče zatím mlčí. Šanci vyjádřit svůj názor na povolební dění ve městě mají stejně jako obyvatelé ostatních měst ještě do pondělí 15. listopadu do půlnoci.

Jste spokojeni s výsledkem voleb ve vašem městě? Hlasujte v anketě Deníku!

ANKETA: Dopadly volby ve SKUTČI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby ve SLATIŇANECH podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v SEČI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v CHRASTI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v HEŘMANOVĚ MĚSTCI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v TŘEMOŠNICI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v RONOVĚ NAD DOUBRAVOU podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v NASAVRKÁCH podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v LUŽI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v CHRUDIMI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v HLINSKU podle vašich představ?

(spa)