Zastupitelé ve Slatiňanech jsou například přesvědčeni, že město samo dokáže lépe pečovat o silnici vedoucí od Návesního rybníku v místní části Kunčí. „Zimní údržba uvedené komunikace nepatří mezi krajské priority, a když napadne hodně sněhu, místní si obvykle stěžují, že nemohou silnicí vůbec projet," vysvětluje slatiňanský starosta Ivan Jeník. Město věří, že běžnou údržbu silnice zvládne o mnoho lépe, trvá ale na tom, že ji kraj ještě před předáním opraví. „Na tom už jsme se ostatně dohodli," podotýká Ivan Jeník.

Nemohou se dočkat

Se stavem silnic II. a III. tříd nejsou spokojeni ani v Miřeticích, kde se obec stará o 18 km vlastních komunikací.

„Z krajských silnic je tu nejhorší úsek vedoucí z Miřetic k místní části Na Perku a dále směrem na Smrček. V dobrém stavu nejsou ani některé části komunikace č. 337 směřující od Nasavrk přes Miřetice k místní části Dubová. Kraj ale stále tvrdí, že na opravy nemá peníze. Zřejmě prý nebudou ani příští rok," posteskl si miřetický starosta Jaroslav Chour.

Staví se v Holetíně

Pardubický kraj nicméně odmítá, že by Chrudimsko při opravách silnic zanedbával.

„Pracujeme teď v Holetíně na modernizaci silnice II/355 v úseku Hlinsko - Dřeveš. Ještě letos na podzim či příští rok na jaře na ni navážeme modernizací úseku Dřeveš," připomněl Ladislav Umbraun, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Pardubického kraje. Připustil ale, že kraj teď skutečně nepočítá například s větší modernizací silnic v okolí Miřetic.

„Je možné, že Správa a údržba silnic se tady rozhodne alespoň pro obnovu živičného krytu, ale mezi většími investicemi tyto silnice zařazeny nejsou," konstatuje vedoucí odboru.