„Takové tvrzení mě okamžitě donutilo k tomu, abych se na paní radní Tauberovou obrátil s dotazem, proč se má naše nemocnice slučovat s pardubickou. Odepsala v tom smyslu, že jde o dezinformaci a slučování se nechystá. I přesto jsme při jednání rady o tomto závažném tématu diskutovali a shodli jsme se na tom, že budeme věc bedlivě sledovat. Jsme opravdu znepokojeni,“ prohlásil ve čtvrtek starosta města Jan Čechlovský.

Jeho zástupce Petr Řezníček, který je nově i krajským zastupitelem, má stejný názor. „Pokud by došlo ke sloučení, obávám se toho, že by nám nakonec ze všech oborů mohla v Chrudimi zůstat jen léčebna dlouhodobě nemocných. Přitom je naše nemocnice v některých oblastech lepší než krajská. To by například ženy z Pardubic nejezdily rodit do Chrudimě,“ tvrdí Řezníček.

Chrudimským radním vadí, že iniciátorům fúze zdravotnických zařízení schází odborné odůvodnění. To, že by provoz nemocnic byl levnější, odmítají. „Máme k dispozici výsledky hospodaření nemocnice za rok, kdy je akciovou společností. Zadlužení se opravdu dramaticky snížilo. Toto jsou to populistické kroky a já, jako starosta města, nechci přihlížet tomu, že někdo politicky slučuje nemocnice bez argumentů,“ zdůraznil starosta Čechlovský. Odmítl rovněž tvrzení krajské radní, že jsou pacienti chrudimské nemocnice hromadně převáženi do Pardubic. „To je nesmysl, řekl.