První vystoupení našich východních sousedů totiž skončilo jejich nešťastnou remízou s Novým Zélendem, a tak chtěli–li Slováci v turnaji pokračovat, museli bezpodmínečně bodovat, ne–li vyhrát. V posledním zápase skupiny je totiž čekají úřadující mistři světa Italové…

S vírou ve vítězství pak v době zápasu obsadili restaurace s televizory i slovenští občané bydlící nebo pracující v Pardubicích.

„Až do 85. minuty jsem našim klukům věřil. Druhý gól však byl definitivním hřebíkem do naší rakve. Jsem ale fanoušek, a tak stále věřím. Teoretická cesta k postupu teď už ale vede jen přes výhru nad Itálií,“ řekl v neděli našemu Deníku Ján z Liptovského Mikuláše, který v současné době pracuje v Pardubicích.

Smutno bylo také ve sportovním baru na třídě Míru (viz foto), kde se sešlo několik desítek zahraničních fanoušků. Slzy, nadávky i pivo tekly proudem. „Všechno se to odvíjí od toho nešťastného zápasu s Novým Zélandem. Kdybychom ho vyhráli, tak teď bychom hráli lépe a kluci by nebyli v takovém stresu,“ řekl nám další ze slovenských fotbalových fanoušků.