Vedra však rozháněl silný vítr, který ničil střechy a lámal stromy. Spadlé kmeny ležely přes silnici u Míčova, v areáu firmy Holcim, u Podlíšťan, nedaleko Bratroňova nebo v Krouně či u Svratouchu. Aby toho hasiči neměli málo, postupně přibývaly i další události – například požáry stromů v Blatně anebo u Předhradí. Záchranářům, ať profesionálním nebo dobrovolným, patří velké uznání a dík. (ron)

Vedra trhala rekordy

Východní Čechy – Že je ještě duben? No a co. Hradec Králové v neděli zažil první letošní tropický den, maximum zde totiž vyšplhalo přes 30 stupňů Celsia; přesně na 30,3 °C. Rekord byl zaznamenán na profesionální stanici meteorologů na Novém Hradci . Na opačném konci města, ve Svobodných Dvorech, stejně jako v Pardubicích či jinde, takové horko nebylo, maxima zde byla „jen" kolem 29 stupňů.

I tak to ale většinou byly denní rekordy pro 29. duben za celou historii měření. Nad 15 stupňů vystoupaly teploměry dokonce i na Sněžce. Historická maxima byla většinou pokořena již v sobotu, kdy bylo přitom v průměru zhruba o stupeň chladněji, například na Novém Hradci meteorologové naměřili 29,1 °C.

K vodě nebo na hory?

Radovánky na Flošně

Hradec Králové – Teplé a slunečné počasí umožnilo otevřít koupaliště Flošna, kam zamířili první příznivci vodních radovánek. Bazény ještě nejsou vyhřívané, teplota vody se však pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. (zr)

Lyžaři na Mísečkách

Špindlerův Mlýn – Skalní příznivci lyžování se o víkendu vydali na Horní Mísečky, kde jsou k dispozici dva vleky a dvě sjezdovky. „V sobotu bylo kolem tří set lidí, dnes asi o sto méně. Návštěvnost je na tuto dobu parádní. Na 1. máje sezonu ukončíme. Kdo si ten den přijede zajezdit naposledy, bude lyžovat zadarmo," řekl včera vedoucí Skiareálu na Horních Mísečkách Zdeněk Spilka. (jm)