Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnila i ministryně školství Kateřina Valachová.

Před vstupem do novotou vonícího zázemí pro fanoušky i sportovce se sešli také chrudimští zastupitelé napříč politickým spektrem v čele se starostou Petrem Řezníčkem. Nechyběli místostarostové Jan Čechlovský, Miroslav Tejkl nebo poslanec Jan Chvojka.

V doprovodu Petra Řezníčka ministryně Valachová prošla částí rekonstruované tribuny a prohlédla si také výstavku historických ocenění chrudimských sportovců.

„Tribuna je architektonicky velmi zdařilá a myslím si, že si ji fanoušci užijí. Jsem ráda, že ministerstvo školství podpořilo tuto rekonstrukci. Budu ráda, když město vytrvá v dalších záměrech na podporu sportu, a to včetně investičních akcí. Věřím, že to není naposledy, co ministerstvo školství podporuje zasloužilou práci města," uvedla Kateřina Valachová během včerejší návštěvy.

Stavební práce na rekonstrukci tribuny Letního stadionu V Průhonech si vyžádaly částku přesahující 10 milionů korun s DPH. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se na opravách podílelo třemi miliony, které vyčlenilo ze svého dotačního programu.

Kompletní rekonstrukce se dočkal střešní plášť. Náročnou položkou oprav byla sanace betonových konstrukcí a odstranění nesoudržných částí, reprofilace vodorovných ploch a svislých stěn nebo například ošetření dilatačních spár.

„Rekonstrukce si dále vyžádala změnu dispozic ve druhém nadzemním podlaží, došlo tedy k přeuspořádání příček a vstupů. Projekt pamatoval také na zateplení budovy," dodal Petr Řezníček.