Stížnostem chrudimských obyvatel na páchnoucí posekané trávníky má zabránit následný odvoz posekané travní drtě.

Řada lidí si stěžovala již počátkem léta, že tráva ponechaná na posekaných pozemcích zapáchá a může se stát semeništěm nejrůznějších bakterií a plísní. Město ale tehdy kritiku opakovaně odmítalo.

„Ponechávání rozdrcené posekané trávy na místě je jednoznačně tím nejlepším řešením pro trávníky, zdravé město i dobrého hospodáře. Firmy vykonávající v Chrudimi tuto údržbu zeleně mají své stroje a ceny nastaveny na mulčování, takže není možné zničehonic některé seče sbírat. Možným řešením problémů, které jsou převážně v jarních měsících, by bylo navýšení počtu sečí. Na tomto řešení bude odbor investic a úsek údržby zeleně dál pracovat,“ uvedla tehdy Kateřina Jánská z úseku údržby zeleně v odpovědi na jednu ze zaslaných stížností.

„Všechny bych ráda uklidnila - s pokračujícími vysokými teplotami se plně odstraní problémy s hnijící trávou a sečemi ji dokonale rozmělníme do trávníků,“ doplnila tehdy Jánská.

Jenže chladný a vlhký závěr léta donutil město nakonec přece jen ke změně plánů a radní tak na svém posledním zasedání odvoz trávy přece jen nakonec schválili.

„Sečení se ale kvůli sběru, odvozu a uskladnění trávy prodraží o dalších téměř 900 tisíc korun. Doporučíme zastupitelům, aby peníze uvolnili z nevyčerpaných financí určených pro řez stromů,“ přidává informaci chrudimský místostarosta Petr Řezníček.