Málo slunce

Nezasněžuje se a přitom se i při denní teplotě pět až sedm stupňů nad nulou stále na povrchu drží půlmetrová vrstva technického sněhu. Jak je to možné?

„Sníh má vlastní termodynamiku. Můžeme to přirovnat k mrazničce se silnou vrstvou ledu. I když ji vypneme, námraza v ní se i při zvýšení teploty dlouho drží. Sníh na sjezdovce každý večer po ukončení lyžování zhutníme rolbou, čímž prodloužíme jeho trvanlivost. Vlivem slunce odtává velice pomalu hlavně díky tomu, že se areál nachází na západní straně," vysvětluje předseda Ski klubu Hlinsko Robert Vokáč s tím, že největším nepřítelem sjezdovky je déšť.

Zlatá medaile

Stalo se již tradicí, že lyžaři navštěvovali hlineckou sjezdovku až do svátku Josefa. Jaká bude situace s počasím letos, si nikdo netroufne odhadovat. Ať už bude statistika jakákoliv, jedno ski klub má jisté. Obdržel za úroveň svých služeb zlatou medaili zimního inspektora TV Nova. Jeho bystrým očím neunikly ani toalety, kvůli kterým areál vloni obdržel „pouze" stříbrnou medaili. Letos bylo na WC vše v pořádku a tudíž vytouženému zlatu nic nebránilo.