Meteorologové na nejbližší období slibují oteplení. A navíc – buďme upřímní – tak rychlý nástup zimy nikdo nečekal, ani provozovatelé vleků. I když jiné sezony očekávají vlekaři první sněhové vločky a ochlazení s velkým napětím, letošní předčasná nadílka jim přípravy na zimní provoz spíš komplikuje.

„Ne, že by se brzký a razantní příchod matičky zimy lyžařské obci nelíbil, ba naopak. Problém je ovšem v tom, že na ni nikdo z nás lyžařů opravdu nebyl v tuto chvíli plně připraven,“ uvádí Robert Vokáč, jednatel Skiklubu Hlinsko. Jak dále uvedl, před členy Skiklubu stojí ještě stovky brigádnických hodin, generální oprava prvního vleku, vylepšování kamerového systému a spousta dalších drobných prací, bez nichž si nelze bezchybný provoz hlineckého areálu představit. Přípravy na zimu tak brzká sněhová nadílka vlekařům paradoxně spíše zkomplikovala.

Dle slov jednatele skiklubu však letošní lyžařská sezona v Hlinsku rozhodně není ohrožena. Milovníci tohoto sportu se mohou těšit na tradičně dobré podmínky. „Všechny přípravy zvládneme. I s takovým nástupem zimy si hlinecký skiklub poradí – ostatně jako doposud se vším,“ ujišťuje Robert Vokáč.

(mapa)