Přispět na léčbu je tento týden možné prostřednictvím dražby dřevěné sochy anděla. Vyřezala ji starostka Honbic Hana Kaplanová, která se ohání motorovou pilou lépe než mnohý dřevorubec.

close Hana Kaplanová se ohání motorovou pilou lépe než mnohý dřevorubec, ale dokáže i filigránskou práci se dřevem. info Zdroj: Hana Kaplanová zoom_in Hana Kaplanová se ohání motorovou pilou lépe než mnohý dřevorubec, ale dokáže i filigránskou práci se dřevem.

Obec Honbice věnovala do facebookové dražby pro Davida dvě sochy Andělských Bartolomějek. Jmenují se podle Pěveckého sboru Bartoloměj z nedalekých Bítovan, který tuto dobročinnou akci pořádá. První dílo se mnoha příhozů nedočkalo. Objevila se totiž nabídka jedenácti tisíc korun, které překonány nebyly. Ale nyní je v nabídce druhá Andělka vyřezaná z topolu a vysoká 80 centimetrů, která se stane ozdobou každého interiéru nebo pergoly. Vyvolávací cena byla 1400 korun, což zájemce inspirovalo k dalším nabídkám. Dražba skončí v pátek a poté budou sochy předány novým majitelům.

Autorka andělských postav Hana Kaplanová je profesionální lektorkou bezpečnosti práce s motorovou pilou. V lese je prakticky denně a práce se dřevem ji baví. "Zálibu jsem podědila po tatínkovi, je to pro mne relax. Nejsem řezbář a nedokážu tudíž z kmene stromu vytvořit cokoliv. Ale nápady přicházejí, což je právě případ dražených andělských soch. To, že poslouží charitativní věci, je pro mne dvojnásobná radost," řekla Hana Kaplanová, která dřevěné plastiky motorovou pilou vyřezávala překvapivě na Silvestra, kdy lidé slaví příchod nového roku.

Obec Honbice tak díky své starostce mohla podpořit Davidovu léčbu kmenovými buňkami nevšedním způsobem. "Děvčata z pěveckého sboru Bartoloměj u nás zpívala při venkovním koncertu, který byl poděkováním za štědrost lidí při Tříkrálové sbírce. A protože vím, že podporují sbírku pro Davču, nabídla jsem jim dvě sochy do dražby," vysvětlila starostka.

"Davídkova maminka Markéta s námi zpívala do doby, než se Davidovi stal ten vážný úraz. Už jednou jsme uspořádaly jako sbor sbírku a tuto charitativní dražbu vnímáme jako skvělý nápad. Výherci totiž pošlou peníze přímo na účet sbírky na webu znesnaze21.cz a nám jako pořadatelům tím odpadnou veškeré administrativní starosti," řekla sbormistryně Bartoloměje Lenka Kellerová s tím, že sbírka končí úderem páteční půlnoci.