Výsledky voleb ve všech městech a obcích okresu najdete ZDE!

Volební účast na Chrudimsku dosahuje 55,18 procenta. Nejvíc hlasů získali od občanů nezávislí kandidáti z místních sdružení. Na druhém místě v okrese stojí ODS a na třetím ČSSD. Sociální demokraté ale zvítězili v obou největších městech, Chrudimi a Hlinsku.

„Nejvíc hlasů získal Tomáš Vondráček, což je ředitel nemocnice. Ale potom už se počet preferenčních hlasů od druhého do předposledního místa prakticky neliší. Zkrátka je to společné dílo a máme všichni velikou radost,“ řekl Jaroslav Trávníček v sobotu večer poté, co skončilo sčítání hlasů.

Druhé místo ve volbách patří Sdružení nezávislých kandidátů – Evropští demokraté. „Velice si vážím toho, že nás chrudimští občané podpořili, za to jim patří moje poděkování. Kdybych byl menší kluk, zamáčkl bych si slzu. Negativní kampaň, která se před volbami objevila, byla namířena proti mně hodně razantně, nakydaly se na mou hlavu kupy hnoje. Opravdu si cením toho, že jí voliči nepodlehli a řídili se svým vlastním názorem,“ zdůraznil Řezníček.
Lídr v pořadí třetí ODS Martin Pilař řekl, že osobně očekával pro ODS lepší výsledek.

„Je to reakce občanů na to, co se chystá v našem státě. Jsou vyděšeni. Ale já jsem příznivcem připravovaných opatření, je to jediná správná cesta,“ dodal Martin Pilař.

Koaliční jednání v Chrudimi začala už v noci na neděli, v neděli trvala celý den. Jak jsme zjistili, Koalice pro Chrudim vedená současným Romanem Málkem k žádným „námluvám“ dosud přizvána nebyla. „To nic neznamená. Jednání budou podle mého názoru složitá a dlouhá,“ poznamenal Málek. Vlastník největšího počtu preferenčních hlasů Petr Řezníček se už sešel s členy ODS a ČSSD. „Samozřejmě bude následovat Koalice pro Chrudim a další,“ řekl včera v podvečer.

Také v Hlinsku zvítězili sociální demokraté. Získali 19,73 procenta hlasů a díky tomu obsadí čtyři křesla v hlineckém zastupitelstvu. První muž kandidátky Milan Davídek přijímá gratulaci k výhře poněkud s rozpaky. „Je to výhra naší strany, nikoliv má. Já jsem se do zastupitelstva nedostal,“ komentuje konečnou podobu hlasování.

Druhá příčka v pořadí patří ODS. Za tu kandidovala na prvním místě starostka Magda Křivanová.„Mrzí mne těch pár setin, “ přiznala starostka, která hned v sobotu večer zahájila jednání se svým zástupcem Pavlem Šotolou. Ten kandidoval za v pořadí třetí vítěznou KDU-ČSL a získal nejvíc preferenčních hlasů. „Samozřejmě mě to těší. Ale mrzí mne nízká účast voličů. Polovině lidí z Hlinska je jedno, co se ve městě děje,“ řekl.

Výsledky voleb.
Výsledky voleb.

Kdo se stane zastupitelem

Do zastupitelských křesel by měli po volbách ve dvou největších městech okresu zasednou:

Chrudim:

Jaroslav Trávníček, Miroslav Tejkl, Anna Ptáčková, Ilona Jeníčková, Jiří Císař, Tomáš Vondráček (ČSSD), Petr Řezníček, Věra Ždímalová, Tomáš Židek, Ivana Bohatá, Šárka Trunečková (SNK – Evropští demokraté),Martin Pilař, Pavel Kobetič, Jan Čechlovský, Petr Vojtěchovský, Kateřina Jánská (ODS), Roman Málek, Jiří Hradec, Viliam Kopecký (Koalice pro Chrudim), Ivan Bělohlávek, Jaroslav Moučka (KSČM), Eduard Beránek, Petr Lichtenberg (Strana svobodných občanů), Josef Štěpánek, Karel Thér (Volba pro město),David Kasal (Věci veřejné), Petr Michal (TOP 09).Hlinsko:

Ludmila Vlčková, Jaroslava Honková, Alena Šírová, Jaroslava Hrbková (ČSSD), Magda Křivanová, Pavel Kropáček, Darina Švábová, Radek Chlada (ODS), Pavel Šotola, Petr Ptáček, Robert Frei, Josef Jůn (KDU–ČSL), Bohdan Němec, Vladimír Severin, Vladimír Severin JUDr. (KSČM), Jiří Sokol, Milan Hudec (SPO – Zemanovci), Eva Konývková, Stanislav Rytych (Nezávislí demokraté), Dušan Boháč, Martin Špaček (Sdružení TOP 09 a NK).


Zdroj: www.volby.cz

Výsledky voleb v dalších městech okresu najdete ZDE!