PRVNÍ MIMINKO ROKU 2011.
První nový človíček, který přišel na svět v novém roce v chrudimské porodnici, byla Maruška Málková z Jeníkova. V celém Pardubickém kraji se jako první na svět podívala Rozálie Pavlíčková z Radiměře na Svitavsku.

ČTĚTE VÍCE: První miminko roku 2011 na Chrudimsku je holčička

VÝPOVĚDI LÉKAŘŮ.
37 lekářů Chrudimské nemocnice podalo výpoveď v rámci výzvy Děkujeme, odcházíme.Ve velkém ohrožení se může ocitnout hlavně chrudimská gynekologie a porodnice.

Vše o tématu výzvy a odchodu lékařů najdete ZDE!

MISTR SVĚTA V HLINSKU.
Do hlineckého areálu Ošlinky se sjela česká cyklokrosová elita k 60. Mistrovství ČR v cyklokrosu. Nechyběl ani nejlepší český cyklokrosař a úřadující světový šampion Zdeněk Štybar, který si nakonec dojel s přehledem pro vítězství.

Výsledky závodu najdete ZDE!

Rozhovor se Zdeňkem Štybarem si můžete přečíst ZDE!


HUBNĚTE S DENÍKEM DO JARNÍCH ŠATŮ.

Soutěž Chrudimského deníku začala. Vyhlásit válku přebytečným kilogramům se rozhodla čtveřice sympatických žen pod vedením cvičitelky Vlaďky Bartlové.

Vše o soutěži najdete ZDE!LIDÍ BEZ PRÁCE PRUDCE PŘIBYLO.

Chrudimský úřad práce zveřejnil statistiky nezaměstnanosti za prosinec 2010. Nová pravidla pro poskytování podpory katapultovala míru nezaměstnanosti v okrese výrazně nad hranici 11 procent.

ČTĚTE VÍCE: Lidí bez práce prudce přibylo


18 LET ZA VRAŽDU DRUŽKY.
Pavel Salaba, který loni v květnu 22 ranami ubodal svou družku, Krajský soud v Hradci Králové poslal na 18 let za mříže. Hrozil mu i výjimečný trest.

ČTĚTE VÍCE: Za ubodání družky 22 ranami dostal 18 let

Zaujalo nás


* Žena skáče řidičům pod kola aut
Hrochův Týnec – Osoba kráčející třeba i středem rušné silnice není řidičům neznámá. Byla účastnicí již několika dopravních nehod.

* Chrudim zažila svatbu plnou magických jedniček
Chrudim – Snoubenci Markéta Baranová a Ondřej Mrázek se po vzájemné dohodě společně rozhodli o tom, že si datum 11. 1. 2011 zvolí jako den, kdy vykročí na společnou cestu manželstvím. A aby těch jedniček nebylo málo, svatební obřad na chrudimské radnici začal stylově přesně v 11 hodin.

* Muž pohřbil stařenku na zahradě
Sečsko – Nepříznivá finanční situace možná přivedla osmapadesátiletého muže k tomu, aby svou spolubydlící pohřbil na zahradě chaty v blízkosti přehrady. Lidé z okolí spekulují i o tom, že mohlo jít o poslední přání zesnulé.

* Chrudimský znak vytvořený z odpadků je nejhezčí v kraji
Chrudim – Učitelky a děti z Mateřské školy Strojařů v Chrudimi se mohou pyšnit tím, že vytvořily nejkrásnější znak města z odpadového materiálu v rámci Pardubického kraje.

* Návrat z Rallye Dakar bez řidičáku
Chrudim – Nepříjemnost potkala účastníka Rallye Dakar Josefa Macháčka před odjezdem. Pětinásobného vítěze slavného závodu v kategorii čtyřkolek z Konopáče, který letošní ročník nedokončil kvůli technické poruše, totiž okradli.

CO JSTE NEJVÍCE ČETLI?


Které události v uplynulém měsíci nejvíce poutaly pozornost čtenářů Chrudimského deníku? Kromě tradiční rubriky Miminka, v níž přinášíme snímky nově narozených človíčků, "vedly" v lednu statistiky tragédie.

V lomu Leštinka utonul potápěč
Skutečko - V lomu Leštinka nedaleko Skutče došlo k utonutí potápěče. Tělo třiačtyřicetiletého muže už bylo vytaženo na břeh, na místě je policie.

Brutální vraždu v Chrasti mají na svědomí dva muži
Pardubice/Chrast – Důchodce vyrušil zloděje při činu. Ti ho ztloukli. Když se probudil, rozhodli se jej umlčet navždy. Vrazili mu nůž do krku.

Chodkyně nepřežila srážku
Hlinsko - K tragické nehodě došlo v pondělí 17. ledna vpodvečer.

Při nehodě byli zraněni tři lidé
Kočí/Hrochův Týnec - Na silnici I/17 mezi obcemi Kočí a Hrochův Týnec srazil v pondělí 3. ledna v 7.30 hodin řidič osobního vozidla Škoda Fabia chodkyni. Navíc narazil do protijedoucího auta. Na místě zůstali zraněni tři lidé, dvě sanity záchranky je převezly do nemocnice.