Tou chtělo město eliminovat zejména práci s hlučnými stroji a také ostatní činnosti, které by mohly rušit víkendové dny. Na tiskové konferenci to v úterý potvrdil starosta Chrudimi Petr Řezníček.

„Došlo k vypuštění pasáže, která se týká regulace hlučných činností, to jsou ty sobotní a nedělní sekačky a cirkulárky. Rozhodli o tom zastupitelé,” řekl starosta Řezníček. Původně chtěli radní v Chrudimi upravit vyhlášku tak, aby lidé mohli s hlučnými stroji o víkendech a svátcích začít pracovat až po deváté hodině ranní. Klid měl platit i v podvečer, a to od devatenácti hodin.

Zastupitelé tuto pasáž nakonec vypustili. Podle Petra Řezníčka změnu vyhlášky projednávalo vedení města s představiteli místních částí a tehdy s ní všichni souhlasili. „Argumentovalo se tím, že v této věci bude fungovat sousedská zodpovědnost a není potřeba věci regulovat vyhláškami. To je samozřejmě možné,” řekl Řezníček.

DISKUSE. JAKÝ DRUH HLUKU VÁM VADÍ?
ANKETA. BYLI BY JSTE PRO PŘÍSNĚJŠÍ VYHLÁŠKU?

Vyhláška, kterou chrudimské zastupitelstvo v pondělí nakonec schválilo, má pouze omezit hluk v nočních hodinách. Lidé mají mít lepší možnost bránit se rušení nočního klidu hlučnými lidmi, kteří se vracejí z restaurací nebo na sebe na ulicích křičí, a to zejména prostřednictvím městské policie.

Původní článek o plánu protihlukové vyhlášky si můžete přečíst zde!

(čtk, red)