„Mně hluk zas tak moc nevadil, protože trávím hodně času přes léto na venkově, ale jde o rozhodnutí domovní samosprávy,“ okomentoval záležitost obyvatel jednoho ze vchodů.

Nad chybějícími lavičkami se poté pozastavila Jana Novotná, která bydlí v jednom z domů v okolí. „Je to škoda, protože člověk se, třeba při procházce se psem, rád někde na chvíli posadil. Nebo když jde někdo s hodně těžkým nákupem, to si taky rád na chvíli odpočine. Teď si tu není vůbec kde sednout,“ říká Chrudimačka.

Obyvatele domu prý přesto chápe. „Znám to, protože jsme mívali pod okny hřiště. V tom křiku se kolikrát celé noci nevyspíte a pak máte jít ráno do práce. To se nedá vydržet.“ Podle Jany Novotné ale nejde jen o hluk. „Na zemi pak často zůstává také spousta odpadků, lahví, krabic a dalšího nepořádku. Jednu dobu se dokonce objevovaly injekční stříkačky,“ dodává Jana Novotná.

Stížnosti na hlučnou mládež na lavičkách v oblasti u kateřinského kostela nejsou v Chrudimi novinkou. Podle Lukáše Dvořáka, vrchního strážníka městské policie, bývají dokonce spory nájemníků s hlučící mládeží běžnější spíše odpoledne, než uprostřed noci. „Partička si tu připojí k mobilnímu telefonu reprobednu a hlasitá hudba se každému okolo nemusí líbit, takže dochází k různým slovním konfliktům,“ říká vrchní strážník.

Řešení nesouladu zásahem mužů zákona podle něj nebývá jednoduché. „Když na místo přijdeme, tak se hudba ztiší a skupinky se ukázní, takže kolikrát vlastně ani nemáme co postihnout. Po odchodu hlídky se ovšem situace změní. Přesto je to jediná cesta a my budeme v kontrolách nahlášených lokalit pokračovat,“ dodal Lukáš Dvořák.