Vyhrajte lístky na festival Nasavrkání

Tento pátek se na letní terase restaurace Hotel Šustr v Nasavrkách uskuteční 2.ročník hudebního festivalu Nasavrkání. Hlavní hvězdou letošního nabitého programu jsou legendární brněnští Poutníci, kteří v loňském roce oslavili 45 let své umělecké činnosti.

I ostatní kapely pestrého programu jsou zárukou vysoké kvality, tak si nenechte ujít tento festiválek na začátku prázdnin! Pro milovníky dobrého jídla bude k dispozici i skvělá kuchyně Hotelu Šustr, včetně opékání steaků.

Program:

18.00 Žalozpěv (Velká Bíteš)

18.50 Pepa Štross&syn (Klášterec nad Ohří)

19.40 Strunovrat (Slatiňany)

20.40 Marien (Pardubice)

21.40 Poutníci (Brno)

22.40 A.M.Úlet (Morava) hudební noční „dorážka" k poslechu i tanci

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Infocentrech v Nasavrkách a Slatiňanech nebo si o ně můžete zahrát v soutěži Chrudimského deníku. Stačí zaslat do čtvrteční 12. hodiny na e-mailovou adresu chrudimsky@denik.cz odpovědi na obě naše soutěžní otázky a vylosovaní šťastlivci se mohou těšit na vstupenku zdarma. Do předmětu e-mailu napište heslo „Nasavrkání" a nezapomeňte na sebe uvést telefonní číslo, abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat.

Soutěžní otázky jsou následující:

1) 1. Kolik let aktivní činnosti v tomto roce slaví brněnští Poutníci?

2. Jak vznikl název města Nasavrky?

a) ze staročeského „na sje vrkati" = zamilovaně spolu hovořit

b) z německého „Nassberg" nebo „Nasswerk" = mokrý kopec nebo důl

c) název odráží skutečnost, že se tu v dřívějších dobách chovali poštovní holubi, které pro špionážní účely využívala americká NASA 

Na show dorazí i slovenský Freddie Mercury

Prosetín V prosetínském sportovním areálu se v neděli 5. července koná tradiční fotbalová show. Začátek je naplánován na 14. hodinu a návštěvníci se mohou těšit na pestrý program pro dospělé i děti. Diváky jistě pobaví kouzelník Pavel Kožíšek, stoprocentně živě zaznějí písničky skupiny ABBA v Rock show live band.

Jako tradičně se na prosetínském fotbalovém trávníku bude konat utkání, které začne v 17:15 hodin. Tentokrát na show zavítá Československý Lev (Radko Gudas Philadelphia Flyers, František Straka, Jan Berger, Laco Jurkemik, Martin Maxa). Herci a zpěváci se potom obecenstvu představí ve vystoupení, které potrvá do 20 hodin. Poté si přijdou na své fanoušci Freddie Mercuryho. Hodinu bude zpívat celosvětově známý a nejlepší imitátor z Košic Peter Pačut (na snímku). Fotbalovou show v režii Řeznictví Oldřicha Čejky ukončí ve 22 hodin ohňostroj a taneční zábava s MAT 4.

Pokud chcete získat zdarma vstupenky pro dvě osoby na prosetínskou fotbalovou show, kde vystoupí mj. i Peter Pačut, imitátor Freddie Mercuryho, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku: Jaké je rodné jméno Freddie Mercuryho? Své odpovědi včetně tel. kontaktu, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat, posílejte do čtvrteční 12. hodiny (termín byl z organizačních důvodů zkrácen) na e-mail: chrudimsky@denik.cz, heslo „Prosetín". (zr)

Na Folk na Lichnici se můžete dostat zadarmo

13. ročník Folku na Lichnici se uskuteční ve dnech 10. - 11. července.
Program:
Pátek 10.7.2015 (náměstí Třemošnice) od 18:00 hodin
Xilt, Slávek Janoušek, Pouta
Sobota 11.7.2015 (hrad Lichnice) od 13:00 hodin
AMaTer, Madalen, Jindra Kejak, Švédova trojka, D.N.A. Brno, Pavlína Jíšová a Adéla Jonášová, Urbánková & Bokomara, Bezefšeho, Poutníci.
Autobusová doprava: 
z Třemošnice (autobusové nádraží) odjezd 12:45
z Lichnice po skončení akce (cca 23:15).

Soutěž o lístky
Hraje Slávek Janoušek, v rámci Folku na Lichnici, v pátek na náměstí v Třemošnici nebo v sobotu na Lichnici?
Odpovědi zašlete mailem na: chrudimsky@denik.cz do 10. července do 12:00.
Do předmětu napište „Folk na Lichnici". Připište i své telefonní číslo.