Už je to tady. Soutěž Hubněte s Deníkem ve čtvrtek odstartovala prvním setkáním účastníků v redakci Chrudimského deníku.

„Jdu do toho,“ napsaly nám ženy, které chtějí se svojí postavou do jara něco udělat a jsou ochotny změnit svůj dosavadní jídelníček a cvičit pod dohledem trenérky Vlaďky Bartlové. Ta si za čtyři roky působení v Chrudimi získala mnoho příznivkyň. Cvičí s nimi ve vodě nebo v zrcadlovém sále sokolské haly. Ve své kavárničce nedaleko chrudimského náměstí vytváří zákaznicím chutné dortíky z kysané smetany, ovoce a s minimem cukru.

„Nemá cenu se trápit striktním odmítáním toho, co vám chutná. To by jste to dlouho nevydržely,“ poradila Vlaďka Bartlová našim čtyřem soutěžícím.
Každý týden se naše čtyři soutěžící zváží a změří, aby bylo možné sledovat úbytek váhy či nárůst jejich svalové hmoty. váhy. Deníku ale nejde o to, aby trápil účastníky hladem, chceme hubnout s pohodou. Proto připomínáme, že automaticky nevyhraje člověk, který shodí nejvíc kilogramů. Hlasovat budou čtenáři podle svých sympatií!

Novinky z hubnoucího režimu všech soutěžících pravidelně zveřejníme. Každý soutěžící se zavazuje, že soutěž dokončí (při občasné neúčasti v přio cvičení le nikoho nevyškrtáváme).

Po čtvrteční „válečné“ poradě v redakci Chrudimského deníku odcházely ženy s vědomím, že už vědí, co mohou jíst a pít. Domluvily se také s Vladkou Bartlovou, že začnou cvičit už tuto neděli v zrcadlovém sále chrudimské sportovní haly. Bude to směsice různých stylů, která povede ke zformování postavy. V příštím týdnu čeká ženy návštěva bazénu. Nejvíc tuku se shodí cvičením ve vodě, která klade tělu obrovský odpor. U cvičení budeme i my s redakčním fotoaparátem.

Další díl našeho seriálu Hubněte s Deníkem do jarních šatů bude pokračovat ve čtvrtečním vydání, kdy představíme jednotlivé soutěžící.

close zoom_in Trenérka:
Vlaďka Bartlová vlastní řadu diplomů


Našim soutěžícím se bude věnovat Vlaďka Bartlová, sympatická cvičitelka s chrudimskými kořeny, působila řadu let v Praze.
Vlastní řadu diplomů a osvědčení, například je instuktorkou Basic Wellness Karlovy univerzity Ph.Dr. Evy Blahušové a instruktorkou České školy Aqua aerobicu ing. Šárky Radičové s diplomy pro aqua noodles, aqua činky, cvičení pro těhotné a tělesně oslabené, kruhový a intervalový trénink a diaqua kick box.

V nejbližší době Vlaďka dokončí další kurz, díky kterému může učit ženy tancům ve vodě. Jak je známo, právě v bazénu se nadbytečná kila shazují lehce a velmi intenzivně.

Jaký bude jídelníček?

Už dnes si začnou ženy rozdělovat jídlo na malé podšálky. Mohou si dát ode všeho kousek – třeba i jeden knedlík, trochu zelí a maso. Kuře a jinou drůbež ovšem bez kůže!

Postupně dojde k úplnému zrušení příloh, a to včetně pečiva – i celozrnného. Ráno je třeba začít nejlépe čajem, ale káva se nevylučuje. Když sladit, tak medem. Je nutné hodně pít! Noste s sebou lahvičku a pořád popíjejte vodu.

„Po cvičení si ukrojte kousek třicetiprocentního sýra nebo si dejte kousek hroznového vína, které obsahuje přírodní cukr,“ zní dnešní rada naší trenérky Vlaďky.

O jídle a jeho denní skladbě se budeme bavit i příště.

FEJETON: Hra baví, když vyhráváme

close zoom_in Celoživotní boj některých žen s hmotností má své dva štíty hor. Vrcholy, u kterých se obvykle láme chléb rozhodnutí, jestli se pustit do dalšího boje s váhou, nebo ho na čas či definitivně vzdát.

Tyhle chvíle přicházejí jednak na kraji léta, kdy zjištění, že plavky jsou opět malé, uspíší rozhodnutí něco s tím dělat a další hodina pravdy nastává nyní. Ve chvíli, kdy žena zjistí, že loni pracně budovaný plesový šatník je sice krásný, ovšem téměř nepoužitelný. Vánoční pohoda a zimní čas udělaly své a švy na mnohé róbě se napínají k prasknutí, na další je jasné, že i přes veškerou snahu je zbytečné skvostné plesovky vůbec zkoušet.

Tohle všechno probere urychleně nešťastná dáma při kávičce a posledním dortíku v kavárně s kamarádkami, posbírá cenné rady a hurá do bitvy.

Někdy je to tajná partyzánská akce, při které rodina vůbec netuší, jak krutý boj se v jejich blízkosti odehrává. Jindy jde o útok na otevřené planině, při němž asistují děti i manžel a v roli rozvědčíků hlídají svého elitního velitele, kterému pomáhají vydržet a nevyvěsit bílý prapor.

Rodina i okolí mají za úkol přesvědčit statečnou ženu, že mír pro ni nastává až po vyhrané bitvě. A pamatujte si, když člověk vyhrává, teprve ho hra baví.

VLADIMÍR BURJÁNEK