Na zámku uvaří speciality z hovězího masa

Choltice - Zámecká restaurace v Cholticích zve všechny milovníky dobrého a poctivého jídla na speciality z lipoltických býků plemene Charolains pasoucích se na pastvinách v okolí Choltic. Vyzrálé kvalitní hovězí, je základem úspěchu. A pokud se k němu přidá poctivá kuchařská práce, výsledkem je opravdu lahodný gastronomický zážitek. Od dnešního dne až do neděle se bude podávat hovězí huspenina, poctivý vývar z hovězí oháňky, konfitovaná roláda z hovězího pupku, pomalu dušený karabáček na lesních houbách, grilovaná oponka z mladého býka, šťavnatý hamburger a další speciality.

Gastronomický zážitek můžete umocnit dezerty, které už jsou vyhlášené domácím štrůdlem s jablky nebo choltickými koláči s tvarohem nebo povidly.

Jsme rádi, že soutěžíte o menu pro dva podle vlastního výběru, minulý týden k nám dorazily desítky správných odpovědí na otázku, kde se u prasete nachází krupon.

Dnes se ptáme: Jakou barvu má býk plemene Charolains?

Odpovědi posílejte do pátečních 18 hodin na adresu romana.netolicka@denik.cz. Nezapomeňte připojit své telefonní číslo, aby vás mohl provozovatel zámecké restaurace Josef Raba osobně pozvat k návštěvě. (ron)

Buďte vidět i v noci a neriskujte svůj život

Chrudim - Získat reflexní pásek na ruku je nyní velmi jednoduché. Chrudimský deník totiž ve spolupráci s BESIPem vyhlašuje soutěž pro všechny čtenáře. Pokud správně odpovíte na otázku: „Na jakou vzdálenost je v noci vidět modré oblečení?" odměna je vaše. Své odpovědi posílejte na email: lukas.vanicek@denik.cz a připojte i své telefonní číslo, abychom vás mohli o výhře vyrozumět. Rozdáváme ještě dvacet reflexních pásků, tak neváhejte. (lv)