Rodina Binkových, která přišla při nedávném požáru o svůj příbytek na samotě v Hodoníně, teď čelí nenávistným útokům na sociální síti. Příčinou je pes Baryk, kterého Binkovi nevzali s sebou do náhradního bytu v Ochozi a nechali ho samotného na místě spáleniště.

Kříženec střední velikosti prý přebývá ve špíně v jakési kolničce. Je údajně zanedbaný, má málo krmiva i čisté vody k pití. „Je to živý tvor, měli ho vzít s sebou," zaznívá nejčastěji ve slušně psaných příspěvcích. Nechybí však ani vulgární nadávky a nepublikovatelné urážky.

„Už jsme to také četli a jsme z toho smutní," řekla nám včera majitelka psa Romana Binková. A přidává své vysvětlení: „Dvanáctiletého Baryka jsme po požáru prostě nedokázali odvézt, odmítal se jakkoliv hnout z místa. Při stěhování jsme pak navíc zjistili, že zatímco v Hodoníně jsme žili na samotě, kde pes nikomu nevadil, v místě nového bydliště si musíme vyžádat svolení řady sousedů. Hlavně proto, že pozemek u našeho nového domova dosud není oplocený. Manžel teď ale za Barykem denně dojíždí s krmením a jakmile to jen trošku půjde, chceme si ho vzít zase k sobě," ujišťuje Romana Binková.

Hodonínský starosta Miroslav Blažek se kloní na stranu rodiny. „V prvních chvílích po požáru na tom byl pes opravdu moc špatně. Byl apatický a nechtěl se hnout z místa. Až jsem se bál, že nepřežije. Nynější stav jistě není ideální, ale podle mého mínění pes neživoří. Kromě jeho pána za ním docházejí také další lidé, ostatně i já jsem se za ním vypravil s granulemi. Pro náhodné kolemjdoucí přitom tenhle pes nepředstavuje vůbec žádné nebezpečí. Je to velmi hodný tvor a s každým se rád přivítá," uzavřel starosta obce