Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společně v Městské knihovně Chrudim

Chrudim – V polovině října se do města Chrudim sjely knihovnice z celé České republiky. Co je tam přilákalo? Nejen to, že Chrudim je krásné a přívětivé město s mnoha kavárnami – byla to konference s trochu tajemným názvem Společně. O co šlo? O společné aktivity seniorů a dětí.

31.10.2012
SDÍLEJ:

Knihovnice z celé České republiky se sjely do Chrudimě na konferenci s tajemným názvem.Foto: Stanislava Benešová

Nebudu se rozepisovat o prvním dni plném odborných příspěvků z Čech i Slovenska. Pro mě byl stěžejní druhý den, který byl ryze praktický.

Naše hostitelky z chrudimské knihovny nás pozvaly do Denního stacionáře Pohoda, kde jsme se mohly zúčastnit výukové hodiny žáků 2. třídy ZŠ Školní náměstí a seniorů, pod vedením paní učitelky Ivy Valentové a knihovnice Ivety Novotné. Nesmím zapomenout, že k seniorům se připojili i mladší klienti ze stacionáře Jitřenka. A pak vše začalo. Byly jsme všechny napnuté, jak v tomto prostředí bude probíhat hodina českého jazyka, počtů a výtvarné výchovy.

V příjemném prostředí stacionáře a pod vedením paní knihovnice a učitelky šlo vše jako na drátku. Bylo vidět, že děti toto prostředí už znají. Všichni se rozdělili do skupinek, kde se sešli děti a klienti obou stacionářů a společně plnili úkoly. Co dal Pejsek s Kočičkou do dortu? Jak dlouho hekal zlý pes, který jim dort snědl? A nakonec došlo i na zdobení dortu. Všichni plnili záludné úkoly společně a radili si. A hlavně – všichni se přitom bavili.

Nejdůležitější pro mě byly kladné ohlasy všech zúčastněných. Klienti denních stacionářů byli rádi, že se mohli alespoň na chvíli vrátit do školních lavic. Děti pak byly nadšené, že se jim podařilo společnými silami úspěšně vyřešit všechny úkoly.

Děkuji, paní ředitelko Hano Mazurová. Děkuji Vám i ostatním organizátorkám. Už se stáří nebojím.

Stanislava Benešová, Městská knihovna Nová Paka

Autor: Redakce

31.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení