V září uplynou tři roky od otevření skateparku u Tesca. Mládež, která se aktivitě věnuje, chodí do areálu denně a rampy a překážky jsou plně využívané. Už od doby výstavby se vedla diskuze o tom, zda má být areál oplocen a být pod dohledem správce, který by dohlížel na bezpečnost dětí i na to, aby se po zemi neválely odpadky.

Vstup do skateparku byl nejdříve zpoplatněn, vstupné bylo možné zaplatit prostřednictvím SMS zprávy. „Neosvědčilo se to,“ uvedl radní Aleš Nunvář. Návštěvnost se proto ani nedá spočítat, ale podle Nunváře je velmi vysoká. Zde začíná první rozpor se starostou města Františkem Pilným. Ten je zastáncem toho, aby se areál oplotil. „Měl by tam být dozor, který by dohlédl na pořádek,“ řekl Pilný.

Sbírka na platformě donio.cz potrvá do konce září. Zatím peníze přibývají jen velice pomalu.
Stará auta trápí sestřičky domácí hospicové péče v Chrudimi. Může pomoci sbírka

Legální plocha pro sprejery, která má vzniknout právě ve skateparku, by byla po stěnách v Husově a Palackého ulici už třetí. Starosta Pilný pro to na rozdíl od Nunváře nemá pochopení. „Skatepark stál sedm milionů korun a já to pokládám za jeho degradaci, to je můj názor. Pro graffiti zkrátka nemám pochopení - sprejeři často čmárají na zdi historických budov v centru, a proto z principu s tím mám problém,“ poznamenal.

Přidal zároveň svou domněnku, že pokud bude někdo ve skateparku malovat na beton nějaké 3D obrazce třeba v podobě překážky, může dojít k optickému klamu a následným případným úrazům.

Podívejte se ve fotkách na výstavbu skateparku v roce 2020. To se tamní betony leskly novotou:

Plochy pro sprejery podle radního Nunváře nejsou poznamenány čmáranicemi, ale jde o zajímavé výtvory sprejerů. „Rozhodně to nejsou čmáranice, pravidelně se obnovují. Oni chtějí tvořit, nikoliv ničit. Ale ti ostatní, mluvím o vandalech, samozřejmě zaslouží potrestání,“ myslí si Nunvář.

Teplota a datum spotřeby, na to se inspektoři Státní veterinární správy zaměřili především.
Dva týdny prošlé párky a paštika. Kontroloři si vyšlápli na trh v Chrudimi

Na čem se oba tito komunální politici shodují je výstavba malého hřiště pro nejmladší generaci skejťáků, která je podle nich více než nutná. „Projekt počítá s rozšířením skateparku o dětskou část ve směru k cyklostezce. Bude ve volném prostoru se zázemím a lavičkami pro doprovod nejmenších, kteří nyní na velkém hřišti překážejí těm zkušenějším a hrozí jim vážné úrazy,“ dodal radní Aleš Nunvář.

Až bude instalována legální plocha pro graffiti ve skateparku, město zřejmě pozve některého známého umělce - sprejera, který zeď "pokřtí" svým výtvorem. „My se těšíme, až to tady bude stát. Teď máme s nasprejovanými nápisy problém, protože nám to po nich hodně klouže,“ řekli Deníku kluci, kteří s „prkýnky“ nebo koloběžkou navštěvují areál u Tesca každý den.