100 let, již tak dlouhá doba uplynula od položení prvního kamene budovy Základní školy Komenského Skuteč. V únoru roku 1911 bylo vypsáno výběrové řízení na stavbu Dívčí školy ve Skutči. V březnu byla uzavřena smlouva s panem Aloisem Prokopem z Chrudimi a 18. dubna 1911 byl položen základní kámen. Budova byla dokončena za necelé dva roky, 17. prosince 1912 proběhla kolaudace a celkové náklady se vyšplhaly na 160 690 KČS.

Výročí 100 let založení Základní školy Komenského ve Skutči nezůstane bez povšimnutí. V současnosti probíhá sbírka plyšových hraček pod názvem „Nejen děti dětem“. Hračky sbíráme pro dětské domovy, nemocniční oddělení a další zařízení. I Vy můžete přispět a zaslat svého plyšáka, uveďte k němu prosím svoje jméno a adresu, ať víme, odkud k nám přišel, nebo jej odevzdejte přímo v budově ZŠ Komenského Skuteč. Oslavy 100let založení proběhnou 16. dubna 2011, kdy je také připravován sraz absolventů.

Kromě sbírky plyšových hraček „Nejen děti dětem“, o které se více dozvíte na adrese www.zskomenskeho-skutec.cz, připravují zaměstnanci ZŠ Komenského Skuteč také řadu projektů a kulturní program. Oslavy 100letého výročí proběhnou v sobotu 16. dubna 2011. Můžete se těšit na sportovní přehlídku, bohatý kulturní program a setkání se svými učiteli a spolužáky.

Oslavy 100 let založení ZŠ Komenského budou soustředěny především na sobotu 16. dubna. Chtěli bychom pozvat všechny bývalé žáky a učitele na setkání absolventů v 14.00 hodin v areálu školy. Poté se společným průvodem přesuneme do kulturního klubu, kde proběhne další program. Během celého dne Vám umožníme, prohlédnou si školu a v pravidelných intervalech také projít s průvodcem běžně nepřístupné a uzavřené prostory. Seznámíme Vás s historií i současností školy, uvidíte historické fotografie a projekty žáků. Kromě bohatého sportovního a kulturního programu bude odhalen památník ředitelů školy.

Zveme všechny absolventy, učitelé a další přátelé školy na společné setkání absolventů v sobotu 16. 4. 2011 od 14.00 hodin v areálu Základní školy Komenského ve Skutči. Přijďte a najděte své spolužáky, kamarády a učitele ze základní školy Komenského. Budeme se na Vás těšit a věříme, že využijete nabídku kulturního i sportovního programu.

Miroslav Beránek a Ivana Nováková,
Základní škola Komenského, Skuteč