Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTAFETA K RADNICI: Jsem proti boření bez rozmyslu

Chrudim - Dnes ve Štafetě k radnici odpovídá Josef Štěpánek, lídr kandidátky Chrudimské volby do podzimních komunálních voleb. Jsem zásadně proti boření bez rozmyslu, číká o sobě.

21.9.2010
SDÍLEJ:

Josef ŠtěpánekFoto: archiv

Narodil jsem se 9. prosince 1963, dětství jsem prožil v Osicích u Hradce Králové v domě s kovárnou se svými rodiči a bratrem. I proto jsem se šel nejdříve vyučit soustružníkem. Už od mládí jsem se věnoval atletice, hodu kladivem.

V této disciplíně jsem se stal několikanásobným mistrem republiky, československým reprezentantem a rekordmanem. Současně jsem studoval Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, kterou jsem ukončil v roce 1988. Od té doby se soustavně vzdělávám, napočítal jsem více než dvacet různých kurzů od managementu organizace, přes komunikaci a vedení kolektivu až po psychologii, psychoterapii, psychoanalýzu.

V roce 1989 jsem se přestěhoval do Chrudimi a nastoupil jako učitel na ZŠ U stadionu. V roce 1994 jsem se stal ředitelem Soukromé obchodní akademie v Chrudimi, následujícího roku 1995 jsem nastoupil do funkce ředitele školy na ZŠ U Stadionu. Podnikal jsem s přestávkami od roku 1992, od roku 2003 jsem spoluvlastnil firmu Medynamis, od roku 2007 firmu Interglukan zabývající se výrobou a distribucí potravinových doplňků z hlívy ústřičné a věnoval jsem se alternativní medicíně.

Jsem ženatý a máme dceru.
Od roku 2008 pracuji jako vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče MěÚ Chrudim. Ve sportu jsem dlouho působil i jako trenér, rozhodčí a funkcionář. V roce 1996 jsem se podílel na založení Školního atletického klubu při ZŠ U Stadionu a byl jsem zvolen jeho prvním předsedou.

Dále jsem byl místopředsedou a předsedou nově vzniklé TJ AFK Chrudim a zároveň předsedou atletického oddílu AFK, byl jsem místopředsedou Krajského atletického svazu a členem legislativní komise Českého atletického svazu. V komunální politice jsem působil s přestávkami od roku 1998 jako člen sportovní komise města, zastupitel a člen rady města. Od roku 2010 jsem předsedou občanského sdružení Chrudimská volba a lídrem kandidátky pro komunální volby 2010.
Váš předchůdce ve Štafetě k radnici položil otázku, aniž by věděl, kdo na ni bude odpovídat. Zní takto: Jak vidíte Chrudim za 20 let?
Do Chrudimi jsem se nastěhoval před 21 lety. Doufám, že za dalších 20 let dozná město takového pokroku, jaký zaznamenalo za těch 21 let.
1. Kterou část města máte nejraději?
Chrudim je nádherné město s bohatou historií a nejvíc se mi líbí, když kdekoli ve městě objevím něco nového a krásného. Nový nebo hezky opravený dům, pěkně upravenou zahrádku, nebo bezvadné a příjemné lidi. Přiznám se ale, že moc rád jsem na stadionu. Tam jsem strávil krásná léta.
2. Kterou nebo které budovy byste rád zbořil, kdybyste nemusel brát ohledy?
Jsem zásadně proti boření čehokoliv bez rozmyslu. Každý dům a každá budova vypovídá o své době a má svůj příběh. Všude, ať v centru, na sídlišti či v příměstské části města žijí svůj život lidé, někteří se zde narodili, prožili zde své první lásky a jejich dětem tam vyrůstaly první zoubky. Nebral bych nám to.
3. Kolik hodin týdně chcete jako starosta pracovat?
Kdo mě zná, tak ví… Pro ostatní – ze začátku opravdu hodně. Ostatně, zeptejte se mé ženy, ta se mnou prožívala již několik takovýchto nových výzev a už o tom ví své…
4. Kolik hodin týdně chcete vyhradit pro vaši rodinu?
To je v naší rodině státní tajemství.
5.Koho pozvete do úřadu jako prvního, až se stanete starostou?
Svoji dceru Kristýnku, aby věděla, kde bude její tatínek trávit příští čtyři roky života.
6. Jak snášíte kritiku?
Mám rád pravdu. Rád naslouchám moudrým lidem. Takže když se trefí, tak mám večer o čem přemýšlet.
7. Máte osobní vzory? Koho?
Rodiče, prarodiče a mého „druhého tátu“ atletického trenéra Jardu Charváta.
8. Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?
S politiky to máte obecně velmi těžké. Jedna moje příbuzná, které si velmi vážím, bojovala ve Slovenském národním povstání s Husákem a nedala na něj celý život dopustit. A podívejte, jak to dopadlo a co to naši zemi stálo.
9. Kterou knihu, co jste četl v posledním půlroce, byste nám doporučil?
Každý má rád něco jiného. Co bych vám nedoporučoval je dělat to jako já. Číst tři knihy najednou. Jinak miluji staré české pohádky, tam je naprosto všechno…
10. Kde si kupujete oblečení?
Tak to opravdu nevím. Na to se budete muset zeptat mé manželky.
11. Co vám chybí ke štěstí?
Nic. Jsem šťastný. Jenom trochu víc času pro svoji rodinu, to bych bral.
12. Na co se chcete nejvíce zaměřit v případě úspěchu ve volbách? Co považujete za klíčové body budoucího směřování Chrudimi a jak jich chcete dosáhnout? Jakou vizi nabízíte?
Klíčové body jsou všem jasné. Doprava, bydlení, školství, bezpečnost… Celý náš volební program najdete na našich webových stránkách www.volba.chrudim.cz. Já považuji za nejdůležitější úkol starosty lidi v zájmu společných věcí spojovat, ne rozdělovat a hledat a nacházet řešení namísto zdůvodňování proč něco nejde.
13.Jakou otázku položíte dalšímu lídrovi?
Zeptal bych se ho, jestli je připraven spolupracovat i s lidmi, kteří jsou jeho zásadní názoroví oponenti, jestli je připraven s nim diskutovat a snažit se dělat vše pro to, aby naše město šlo dopředu.

Místo události:
21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Interiér slatiňanské Švýcárny.

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Keltský skanzen v Nasavrkách

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Luže – Tři změny ve volebních okrscích hlásí pracovníci městského úřadu v Luži.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení