Dalším kandidátem v komunálních volbách je lídr kandidátky České strany sociálně demokratické Ing. Jaroslav TRÁVNÍČEK.

Je ženatý, má čtyři děti ze dvou manželství a čtyři vnoučata. Do roku 1990 byl zaměstnán v obou blízkých Teslách, pardubické a přeloučské, kde převážně pracoval jako matematik-analytik. V dalších deseti letech se zaměstnával sám jako osoba samostatně výdělečně činná nebo jednatel vlastní obchodní společnosti v oblasti prodeje hardware a tvorby software tzv. na míru. Další čtyři roky na chrudimské radnici a dva roky na Ministerstvu pro místní rozvoj poznal z jedné strany, jak vypadají politická střetnutí, a z druhé strany, jak lze pracovat pro zájmy lidí. Dnes pracuje nadále jako jednatel vlastní společnosti a angažuje se v oblasti krajské a městské politiky.

Váš předchůdce ve Štafetě k radnici položil otázku, aniž by věděl, kdo na ni bude odpovídat. Zní takto: Jakou vlastnost byste u sebe vyzdvihl a proč?
Vzhledem k tomu, jak jsem byl vychován svými rodiči a učiteli, cením si na sobě schopnosti dodržovat dané slovo a vyjadřovat svůj názor přímo, i když vím, že by mohl být druhou stranou přijímán s nelibostí. Tento způsob, vede k poctivému řešení problémů.
1. Kterou část města máte nejraději?
Nemám žádnou část města výrazně oblíbenější. Snad střed města se svými památkami mi je blízký pro mou zálibu ve fotografování.
2. Kterou nebo které budovy byste rád zbořil, kdybyste nemusel brát ohledy?
Kdybych nemusel brát ohledy na nic, a kdybych věděl kde, jak, čím a za co zbořené budovy nahradit, aby nikdo nejen nebyl poškozen, ale lépe bydlel, zboural bych „tři prsty“. Jako dominanta jsou nevhodné. A také část obchodních domů na Kateřině, protože zakrývají pohled na sousední kostel.
3. Kolik hodin týdně chcete jako starosta pracovat?
Jako místostarosta jsem i procházku po městě považoval za součást své práce, neboť jsem neustále sledoval dění a potřeby té které oblasti, kudy jsem procházel. Byl jsem „profesně zatížen“ i při návštěvách v jiných městech. V tom ale pokračuji i dnes. Být zastupitelem, radním nebo starostou – to není práce počítaná v hodinách denně - to je životní smysl…
4. Kolik hodin týdně chcete vyhradit pro vaši rodinu?
Asi by se naopak mělo říci, že rodina vždy spíše podporovala a podporuje mne. Takže otázka by spíš měla znít, kolik našeho společného času mi moje rodina přenechá ve prospěch mé práce. Jsem si jist, že dostatek.
5.Koho pozvete do úřadu jako prvního, až se stanete starostou?
Kdybych se stal eventuálně starostou, tak bych začal tam, kde jsem začínal jako místostarosta. Je to již téměř deset let, ale tehdy jsem zařídil jednání všech důležitých osobností ke schválení investičního záměru na obchvat Chrudimě a na rozjezd jeho projekční přípravy včetně části obchvatu kolem Slatiňan. Nyní, kdy zbývá jen a jen stavět, musíme intenzivně vytvářet tlak na tento prioritní zájem města.
6. Jak snášíte kritiku?
Kritiku vnímám jako všestrannou snahu vyřešit nějakou problematickou záležitost.
7. Máte osobní vzory? Koho?
Mého někdejšího třídního profesora Miroslava Hanuše.
8. Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?
U nás Jana Ámos Komenský, ve světě Mahátma Gándí
9. Kterou knihu, co jste četl v posledním půlroce, byste nám doporučil?
Rád čtu knihy o historii. V Hádankách naší minulostí od Jiřího Bílka si uvědomíte, že vše, co se dnes odehrává a prožíváme, tady již bylo. Dobré i špatné, nic nového v našich krajích.
10. Kde si kupujete oblečení?
Doposud v OP Prostějov, nyní zatím nevím, kam se v případě potřeby vrtnu.
11. Co vám chybí ke štěstí?
Nic mi nechybí, jsem šťasten. Beru život tak, jak přichází. I když na mě podal někdo trestní oznámení a byl jsem si jist svým správným jednáním. Vždyť se také nakonec ukázalo, že oznámení bylo neoprávněné a účelové.
12. Na co se chcete nejvíce zaměřit v případě úspěchu ve volbách? Co považujete za klíčové body budoucího směřování Chrudimi a jak jich chcete dosáhnout? Jakou vizi nabízíte?
Jak jsem vyjádřil výše, prioritně potřebuje město obchvat.
Průmyslová zóna západ je hříchem minulých vedení města, ta potřebuje řešit.
Lidé musí cítit, že zastupitelé, radní i vrcholoví funkcionáři pracují pro ně, neschovávají se za výroky, že když zastupitelstvo schválilo, tak je rozhodnuto. Za anonymním výrokem „zastupitelstvo schválilo“ však jsou přece konkrétní lidé.
Chrudim musí zůstat tím, co byla a je – kulturním, společenským a vzdělanostním centrem. Je jiná než Pardubice a tuto svou jedinečnost si musí zachovat. Být městem pro hezký život. Lidé by tu měli mít takové podmínky, aby se z našeho města neměli potřebu stěhovat.
13.Jakou otázku položíte dalšímu lídrovi?
Máte vy a příslušníci Vaší rodiny hypotéku nebo úvěr? Na co??
(ron,man)

Rozhovor s dalším kandidátem do chrudimského zastupitelstva přineseme již ve čtvrtek.