Dalším kandidátem, který o sobě ledasco prozradí, je tentokrát Vladislava MICHALOVÁ. Je jí 33 let a je lídrem chrudimské kandidátky TOP09.

Narodila se v Chrudimi, kde stále žije a pracuje. Je vdaná, se svým manželem, praktickým lékařem mají dceru Annu. V roce 1995 spojila svou profesní dráhu s chrudimskou nemocnicí. Dvanáct let pracovala jako zdravotní sestra na chirurgickém příjmu chrudimské nemocnice a od roku 2007 zastává pozici staniční sestry interního oddělení.

V současné době si zvyšuje profesní odbornost v oboru diabetologie specializačním studiem v Národním centru ošetřovatelství NZO v Brně. Od mládí se podílela na práci v Občanském sdružení Palučiny, které se zabývá především výchovou dětí a mládeže ve volném čase. Jejím koníčkem je fotografování. Od založení strany TOP09 je členkou krajského i regionálního předsednictva a členkou výkonného výboru strany. Motto: Úsměv je lék a zabírá… rychleji než si myslíte.
Váš předchůdce ve Štafetě k radnici položil otázku, aniž by věděl, kdo na ni bude odpovídat. Zní takto: Víte, jak je nyní město zadluženo a čím to je způsobeno?
Přesnou výši dluhu neznám. Myslím ale, že rozpočet je nastaven vyrovnaně a pokud nějaké dluhy jsou, tak jsou, myslím, způsobeny překlenovacími úvěry, kterými město financuje investice. Ty ale budou později z evropských fondů zpětně proplaceny.
1. Kterou část města máte nejraději?
Tu mám uchovanou ve vzpomínkách. Slepé rameno Chrudimky, lemující Koželužskou ulici, provázející celé mé dětství.
2. Kterou nebo které budovy byste ráda zbořila, kdybyste nemusela brát ohledy?
Stavby, které okamžitě upoutají pozornost každého, kdo sjíždí z hřebene Železných hor, tedy tři panelové domy Na Větrníku.
3. Kolik hodin týdně chcete jako starostka pracovat?
Pokud má být jakákoliv práce odvedena kvalitně, nelze se řídit hodinami. Když to trochu odlehčím příkladem z mé praxe: Vím, že nemůžete říci pacientovi či jeho rodině uprostřed věty „dnes už na vaše problémy nemám čas, uvidíme se v pondělí.“
4. Kolik hodin týdně chcete vyhradit pro vaši rodinu?
Po hektickém týdnu se všichni tři snažíme užít si co nejvíce společný víkend. Přála bych si, aby tomu bylo tak i nadále, ale samozřejmě vím, že to asi ne vždy bude možné.
5.Koho pozvete do úřadu jako prvního, až se stanete starostkou?
Auditora.
6. Jak snášíte kritiku?
Vedoucí funkce mě naučila tu opodstatněnou přijímat pokorně a s povděkem.
7. Máte osobní vzory? Koho?
Rodiče.
8. Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?
Tomáš Garrique Masaryk, Karel Schwarzenberg a sir Winston Churchill.
9. Kterou knihu, co jste četla v posledním půlroce, byste nám doporučila?
„U řeky Piedra jsem usedla a plakala“ od Paula Coelho. „za radost z bitev, které jsme svedli společně, a za důstojnost soubojů, ve kterých jsme stáli proti sobě.“ Právě důstojnost soubojů je to co chybí české politice.
10. Kde si kupujete oblečení?
V kamenných obchodech. Nemám ráda uniformitu nákupních center. Pak je zřejmé, že v Chrudimi je oblečení těžké koupit. Bohužel .
11. Co vám chybí ke štěstí?
Jistota, že i má dcera má před sebou budoucnost, jakou si zaslouží. Ne jakou ji připravují jiní svým bezostyšným jednáním podle hesla „Po nás potopa.“
12. Na co se chcete nejvíce zaměřit v případě úspěchu ve volbách? Co považujete za klíčové body budoucího směřování Chrudimi a jak jich chcete dosáhnout? Jakou vizi nabízíte?
Vidíme velkou příležitost v započaté změně české politické scény a jsme přesvědčeni, že je potřeba, aby duch této pozitivní změny proniknul i do nižších pater politiky. Naši zástupci neměli ještě šanci získat si náklonnost občanů odpovědnou prací pro naše město, ale zároveň nemáme ani žádné známosti v podnikatelských kruzích a nikdo z nás nevlastní firmu, která by si mohla přivydělat na městských zakázkách.
Budeme bojovat za to, aby zástupci města a jejich práce byla naprosto transparentní.
Nepřistoupíme na snahy Krajského úřadu, centralizovat do krajského města jak zdravotnickou péči, tak v poslední době též střední školství.
Chrudim a její volení zástupci musí zřetelně hájit zájmy svých občanů, jimiž jsou bezpečný život pro nás a naše rodiny a nezadlužená a nezkorumpovaná budoucnost pro naše děti.
13. Jakou otázku položíte dalšímu lídrovi?
Zajímalo by mě, zda souhlasí s nutností zvýšení míry osobní odpovědnosti za své zdraví. Otázka tedy zní: Budete podporovat předcházení závislostem včetně kouření a souhlasíte s novým protikuřáckým zákonem?