Dalším kandidátem, který o sobě ledasco prozradí, je Martin PILAŘ (na snímku dole). Je mu 43 let a je lídrem chrudimské kandidátky Občanské demokratické strany. Je ženatý, má dvě děti. Čtvrtým rokem pracuje na pardubickém magistrátu, nyní na pozici vedoucího oddělení. V letech 2004 až 2006 pracoval ve společnosti Panasonic, předtím v Armádě České republiky. Zastupitelem Chrudimi je od roku 2006, je místopředsedou Chrudimské ODS.

Váš předchůdce ve Štafetě k radnici položil otázku, aniž by věděl, kdo na ni bude odpovídat. Zní takto: Máte vy a příslušníci Vaší rodiny hypotéku nebo úvěr? Na co?
Mám úvěr ze stavebního spoření. Na byt.
1. Kterou část města máte nejraději?
Historické centrum, Nové město a Kateřinské předměstí.
2. Kterou nebo které budovy byste rád zbořil, kdybyste nemusel brát ohledy?
Areál bývalých sladoven a Borznu.
3. Kolik hodin týdně chcete jako starosta pracovat?
Tolik, kolik bude třeba. Nemám ve zvyku hodiny počítat, rozhodně nepředpokládám, že osm hodin denně pondělí až pátek stačí.
4. Kolik hodin týdně chcete vyhradit pro vaši rodinu?
Pokud to jen trochu půjde, večery a neděle.
5.Koho pozvete do úřadu jako prvního, až se stanete starostou?
Svého předchůdce.
6. Jak snášíte kritiku?
Dobře, pokud je věcná a objektivní.
7. Máte osobní vzory? Koho?
Své rodiče.
8. Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?
Alois Rašín a Winston Spencer Churchill.
9. Kterou knihu, co jste četl v posledním půlroce, byste nám doporučil?
Tomu, kdo má zájem o historii, knihu Petera Englunda „Nepokojná léta“.
10. Kde si kupujete oblečení?
V běžných obchodech, dle potřeby a příležitosti.
11. Co vám chybí ke štěstí?
Mně osobně nic. I když ne vždy a ne všichni jsme s našimi životy a děním v naší zemi spokojeni, patříme k té šťastnější, ale bohužel i menší části lidstva, která má nejlepší podmínky k životu v celé své dosavadní historii. Toho je třeba si vážit a pracovat na uchování a zlepšování tohoto stavu.
12. Na co se chcete nejvíce zaměřit v případě úspěchu ve volbách? Co považujete za klíčové body budoucího směřování Chrudimi a jak jich chcete dosáhnout? Jakou vizi nabízíte?
Pokud se voliči rozhodnou dát ODS, a tím i mně svůj hlas, zaměřím se na bezpečnost a pořádek ve městě, další rozvoj města a fungování toho, co město potřebuje. Pro budoucí směřování Chrudimi je podstatné, aby bylo i nadále příjemným městem, kde lidé žijí a chtějí žít.
Má obecná vize, a to nejen pro předvolební klání je ta, že společnost musí být nastavena tak, aby měl každý možnost využít všech svých schopností dle svých zájmů a tužeb, bez zbytečného omezování. Cílem pak je společnost vzdělaných svobodných lidí, kteří mají stejné šance a možnosti a spoléhají především na sebe. Společnost pak musí být schopna a připravena podat pomocnou ruku tomu, kdo i přes projevenou snahu z jakýchkoliv důvodů ne zcela uspěje.
13.Jakou otázku položíte dalšímu lídrovi?
Jak vidíte Chrudim za 20 let?