Majitel, kterým je slatiňanský Spartak, před nedávnem oznámil, že se již kvůli své finanční situaci nebude schopen o plovárnu starat a že ji tedy již na letošní léto neotevře. Objekt pak nabídl městu.

Zastupitelé pověřili starostu Ivana Jeníka jednáním o bezúplatném převodu rekreačního areálu. Město zřejmě také převezme finanční závazky sportoviště ve výši přibližně čtvrt milionu korun. Pokud budou jednání dovedena do zdárného konce, mělo by k převodu dojít bez zbytečných odkladů. Tak, aby zachráněna byla ještě letošní „koupací“ sezóna.

Na programu zastupitelstva byly i další body. Schváleno bylo například zadání návrhu regulačního plánu Trpišova. Diskutovalo se také o možnosti pozdějšího odprodeje jednoho z rozsáhlých pozemků ve směru na Presy. Tady chce soukromý investor vybudovat penzion pro starobní i invalidní důchodce.

Zastupitelé pověřili starostu rovněž jednáním o odkupu vyschlého rybníčku pod zámkem, na pozemku za bývalou Modelou. Nynější vlastníci nemají o parcelu zájem a opakovaně ji nabízejí městu. Nyní již po slevě za za 150 tisíc korun. Zaplevelený úhor v centru Slatiňan leží ladem a nedělá nikomu dobrou reklamu. Zdá se tedy, že město by mohlo na odkup pozemku nakonec kývnout.