Nejsilnější strany zvolené do chrudimského zastupitelstva si vykládají výsledky komunálních voleb stále každá po svém, což brzdí  nalezení koaliční shody.

Hnutí ANO 2011 vytrvale hodnotí zisk svých šesti zastupitelských křesel jako důkaz touhy Chrudimáků po změně ve vedení města. Jak řekl naposledy v úterý vyjednavač strany František Pilný, uvedená změna by měla vyústit buď v odchod starosty Petra Řezníčka či v rázné přeskupení stran, jež by spoluvytvářely příští městskou koalici.

Starosta Petr Řezníček to ale vidí úplně jinak. Vždyť jeho SNK-ED volby vyhrálo a on sám dostal i nejvíc přednostních hlasů. Podle starosty lidé i celkově svou volbou vyjádřili, že si nepřejí úplné překopání místní chrudimské politiky. „Na pozadí volebních výsledků jsou požadavky hnutí ANO nevyvážené,"  míní starosta. Když mluví Petr Řezníček o sobě, říká: „Lidé mi dali jasný mandát. Dost výrazný mandát i v porovnání s nejúspěšnějším kandidátem v pořadí druhého subjektu, kterým je právě ANO. Takže si myslím, že požadavek zmíněného hnutí je na hranici vydírání," dodává Petr Řezníček.

Neshoda tedy trvá i pár dní před druhým pokusem o volbu vedení města a před hlasováním o novém rozpočtu města.