VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta šmoulu nechtěl, stačí mu prý stádo dinosaurů

Chrudim - Pondělní zasedání chrudimského zastupitelstva začalo suchým projednáním závěrečného účtu města. Nakonec však bylo veselo.

26.6.2013 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Marek Nečina

Vedoucí finančního odboru Hana Vránová nejprve představila ve svém téměř třičtvrtěhodinovém vystoupení čísla, jež vyzněla pro hospodaření města vcelku pozitivně a tak byl závěrečný účet rychle schválen. Diskuze se ale „rozjela" hned u dalšího bodu programu, jímž bylo projednání několika rozpočtových změn.

Jak už si Chrudimáci asi zvykli, nejvíc dotazů a připomínek zaznělo od zastupitele Romana Málka (Koalice pro Chrudim). Ten například zpochybnil 160 tisíc korun, které město utratí, když se „sveze" při pokládce trasy optického kabelu jedné chrudimské soukromé firmy.

Málek „zase zlobil"

„S odpovědí na předchozí dotaz jsem nebyl spokojený, proto jsem se ptal. Nakonec jsem se dozvěděl, že se jedná o 290 metrů kabelu, kde jeho cena je okolo čtyřiceti korun. Zbytek je prý příspěvek na výkop firmě, která si potřebovala položit vlastní kabel," tvrdí Málek, podle něhož navíc optický kabel nemá nyní z hlediska města žádné praktické využití.

Málka podpořil i tichý hlas z pléna, kdy jeden z přítomných občanů prohlásil: „Co je to za hloupost? Klademe taky kabely a když jednáme s městem, tak město v rámci věcného břemena řekne, že si tam položí vlastní kabel, jinak že nás tam nepustí."

Je zřejmé, že Roman Málek má u vedení chrudimské radnice punc neodbytného a „zlobivého dítěte". Na druhou stranu ale tomuto kritikovi přiznejme, že mnohé z jím pokládaných otázek si zaslouží poctivější a úplnější odpovědi. Je přece v pořádku, když se opoziční zastupitel ptá, zda není 70 tisíc korun, vynakládaných z veřejných peněz na nákup zásuvek na připojení pračky a na pár umyvadel v dílně Domu na půli cesty, příliš mnoho peněz. Odpověď by možná zajímala i jiné z přítomných.

Uvedený výdaj se sice pokoušel zdůvodnit první místostarosta Miroslav Tejkl (ČSSD), ale zřejmě se mu to tak úplně nepodařilo. Vedoucí finančního odboru Hana Vránová nicméně slíbila, že se tazatel dočká odpovědi později a v písemné podobě. „Je vidět, jak se hospodaří s veřejnými penězi. Nikoho to netrápí," posteskl si Roman Málek.

A zase Skřivánek

Dalším bodem byla volba přísedících Okresního soudu v Chrudimi, která skončila shodou nad všemi navrženými kandidáty.

Jenže poté přišel na program jednání záměr prodeje pozemků pro výstavbu v lokalitě Skřivánek (na snímku), při jehož projednávání opět atmosféra v sále zhoustla. Vedle neúnavného Málka se nyní s připomínkami ozvala i zastupitelka Vladislava Michalová (TOP 09). Ta by prý například ráda zvážila možnost předchozího zasíťování městských pozemků v lokalitě a jejich případný prodej až v takto zhodnocené podobě. „Myslím, že není důvod nikam spěchat," řekla Vladislava Michalová. Pozastavila se rovněž nad tím, že zastupitelům nebyly předány úplné kopie všech stran vypracovaného znaleckého posudku k výši ceny pozemků.

Záměr byl schválen

Své náměty a výhrady přednesli také lidé z Občanského sdružení Skřivánky. I jejich dotazy se týkaly detailů v provedeném posudku, ale také vlastních cen pozemků či jejich budoucí dopravní obslužnosti s ohledem na zajíždění vozidel MHD.

Po delším jednání bylo nakonec přijato usnesení, v němž zastupitelstvo zrušilo letité výběrové řízení, ale zároveň znovu potvrdilo zájem města na prodeji pozemků v lokalitě. Tento postup, označený místostarostou Miroslavem Tejklem za jakýsi restart celého procesu, doplnil též bod navržený Vladislavou Michalovou, podle nějž dojde ke zveřejnění majetkových účastí konkrétních osob v řadách společnosti, která hodlá na Skřivánku stavět.

Pozdě bycha…

Dlužno dodat, že závěrečné hlasování o Skřivánku vyznělo poměrně rozpačitě. Někteří z přítomných totiž nepochopili, že schválením doplňujícího návrhu Vladislavy Michalové byla vlastně přijata i původní část usnesení a ze hry tak úplně vypadly úpravy, které mezitím navrhl též zastupitel Roman Málek. Když si to někteří uvědomili a pídili se po opakování hlasování s odkazem na jeho údajnou zmatečnost, bylo už pozdě.

Program schůze pak pokračoval ostatními body, při nichž to v sále občas znovu jiskřilo.

O závěrečnou show se opět postaral nepřehlédnutelný zastupitel Málek. Tentokrát si vzal na paškál starostu Petra Řezníčka (SNK-ED). „Oslovovat na zasedání k výstupům z auditu města před téměř dvacítkou vysoce postavených úředníků místostarostu Miroslava Tejkla „šmoulo" mi přijde jako vrchol arogance a pohrdání. Vyzývám proto starostu, aby se místostarostovi omluvil," řekl Málek v obecné rozpravě a dal přitom „do placu" robustního modrého plyšáka známého z dětských pohádkových příběhů.

O šmoulu ale nebyl zájem. „Už mám na stole několik plyšových dinosaurů a ti mi bohatě stačí," odvětil starosta Řezníček v narážce na přezdívku, kterou jej někteří političtí odpůrci častovali před posledními volbami.

Na okrajZastupitelé schválili mimo jiné i umístění kamery do areálu městského skateparku a vyjádřili se kladně k prodeji tzv. Charvátovy vily či rekreační chaty ve Zdislavi.

Autor: Marek Nečina

26.6.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva Obsluha CNC stroje Tech 80 Plus. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: K Nákli 397, Heřmanův Městec, NÁPLŇ PRÁCE: Příprava komponentů pro výrobu a montáž nábytku převážně do kadeřnických, manikurních a pedikurních salonů pro zahraniční odběratele např. USA, Anglie, Itálie, Německo a severní země. Práce jsou prováděny na moderních strojích, čisté pracovní prostředí., POŽADAVKY: Praxe v daném výrobním odvětví výhodou, spolehlivost, pečlivost, samostatnost, manuální zručnost, časová flexibilita odpovídající pracovnímu nasazení a dodržování výrobních termínů dle plánu výroby, chuť do práce. , Nástup dle dohody. Pracovní poměr na dohodu o pracovní činnosti, později i na pracovní smlouvu na 1 rok s možností prodloužení. Vše dle dohody. , První kontakt prosím učiňte na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Bellazi company ltd, spol. s r.o., K Nákli, č.p. 397, 538 03 Heřmanův Městec. Informace: Lenka Sixtová, +420 469 696 503.

Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 21 000 Kč

Strojírenští technici projektanti, konstruktéři Konstruktér elektrických topných těles. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Miřetice 32, 539 55 Miřetice, POŽADAVKY: Min. úplné střední vzdělání nebo vyučení s maturitou technického směru (výhodou strojní nebo elektro), alespoň základní znalost kreslení ve 3D, vhodné i pro absolventy bez praxe - zaučíme, základy AJ výhodou, První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese zasláním Životopisu.. Pracoviště: Backer eltop s.r.o., 539 55 Miřetice u Hlinska. Informace: Jiří Lichtenberg, +420 469 344 176.

Výroba - Výroba Nástrojař 21 500 Kč

Nástrojaři Nástrojař/-ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 31800 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Pracoviště: Hedvikov 1., Náplň práce: výroba/oprava nástrojů, práce s technickou dokumentací a měřidly, práce na strojích v nástrojárně., Požadujeme: vyučení ve strojírenském oboru nebo praxi alespoň 1 rok, orientaci ve výkresové a technologické dokumentaci, zkušenost s výrobou/opravou nástrojů a znalost základních zásad měření, ochotu pracovat ve směnném provoze, manuální zručnost, zodpovědnost a spolehlivost., Nabízíme: možnost kariérního postupu, výplatu pravidelně a včas, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu (od vzdálenosti 15 km), telefonování za zvýhodněný tarif, závodní lékař v areálu firmy, závodní jídelnu a příspěvek na stravování, permanentku na tenisové kurty, příspěvek na pojištění odpovědnosti za škodu (po odpracování 12 měsíců), věrnostní odměny, možnost ubytování.. Pracoviště: Kovolis hedvikov a.s., 538 43 Třemošnice. Informace: Zuzana Pošíková, +420 773 771 217.

Služby - Služby Kosmetička, vizážistka 20 000 Kč

Kosmetici a pracovníci v příbuzných oborech Dermoporadce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: SNP 1081, Chrudim, POŽADAVKY: SŠ vzdělání (obor kosmetička výhodou), pracovní zkušenosti v oboru alespoň 1 rok výhodou, reprezentativní a příjemné vystupování, komunikační dovednosti, spolehlivost, samostatnost, rozhodnost a zodpovědnost za vykonanou práci, umění poradit a zaujmout zákazníka, chuť se učit a pracovat na sobě, časovou flexibilitu, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: pracovní oblečení, obuv, stravenky 80 Kč, motivační odměny, zaměstnanecká karta na vlastní nákupy, První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese.. Pracoviště: Česká lékárna holding, a.s. - chrudim, Slovenského národního povstání, č.p. 1081, 537 05 Chrudim 5. Informace: Nina Hlavatá, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto:

Na své si přijdou i vyznavači folku

Ivan Hoffmann  (vpravo) je mecenášem chrudimské kopané. Na snímku je s legendou  fotbalu Arnoštem Pazderou.

Závodil na olympiádě v jachtingu. A řídí se heslem: Žít naplno

Krkonoše mají novou turistickou atrakci

Pec pod Sněžkou /FOTO, VIDEO/ - V nadmořské výšce 1062 metrů nad mořem vyrostla originální novinka s úžasným výhledem na Krkonoše i pohledem do zákoutí přírody.

Fotbalu prospívám tím, že do něj nekecám

Východní Čechy, Chrudim /ROZHOVOR/ - Na postupu Chrudimi do druhé ligy má velkou zásluhu Ivan Hoffmann, mecenáš klubu, který umí hráče motivovat.

Za výrobu dětské pornografie dostal šest let

Hradec Králové - Šestiletý trest vězení v pátek krajský soud udělil Pavlu Rohelovi, který podle obžaloby na Náchodsku vyráběl a prodával dětskou pornografii.

Z chrasteckého náměstí mají zmizet ošklivé olejové skvrny

Chrast, Chrudim - Není to ještě ani rok, kdy v Chrasti slavnostně otevřeli celkově zrekonstruované náměstí. Jeho žulovou dlažbu už ale stihly na několika místech znečistit mastné skvrny od olejů odkapávajících z motorových částí parkujících osobních i nákladních aut. Město se proto rozhodlo, že nechá v neděli tohoto týdne poprvé dlažbu odborně vyčistit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT