Starostové měst s rozšířenou působností z Pardubického kraje se v úterý setkali v Hlinsku. Společné jednání se uskutečnilo poprvé od krajských voleb.

Jak zaznělo v zasedací místnosti hlinecké radnice, starostové mají snahu spolupracovat s novým vedením Pardubického kraje. Vytvořili jakousi asociaci starostů měst s rozšířenou působností a stát se tak oficiálním partnerem kraje při projednávání důležitých záležitostí.

V čele je Křivanová

Asociaci povede hlinecká starostka Magda Křivanová, její kolegové to rozhodli při volbě. „Osobně jsem dnes informovala hejtmana Pardubického kraje o jednání starostů měst s rozšířenou působností a vzniku asociace,“ uvedla včera Magda Křivanová. Hejtmana Radko Martínka a radní zodpovědné za oblast školství a zdravotnictví pozvala na první jednání asociace, které se uskuteční 24. března v Ústí nad Orlicí.

Starostové měst mají po úterním jednání v Hlinsku jasné dvě priority – školství a zdravotnictví. „Jsme pro zavedení jednotné koncepce domů dětí a mládeže, základních uměleckých škol a speciálních škol. Chceme najít funkční a finančně únosný model dostupnosti lékařské péče, protože v některých okrajových oblastech je pokrytí záchrannou službou nebo pohotovostí nedostatečné,“ ,“ zdůrazňuje starostka.

Po schůzi lyžování

Jednání v Hlinsku mělo dvě části. Po projednání všech společných plánů a záměrů se starostové odebrali ke sjezdovce, aby tam strávili neoficiální část společného setkání. Výtečné lyžařské podmínky se některým zalíbily tak, že domů odjížděli s více než dvouhodinovým zpožděním.

Pomůže asociace zlepšit ve městech oblasti
zdravotnictví a školství?
Diskutujte v diskuzi pod článkem!