Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostovi chtěl uškodit anonym

Chrudim, Studnice – Do redakce Chrudimského deníku přišel anonymní dopis, který osočuje starostu Studnice Ondřeje Dopitu, že porušil zákon před nedávno skončenými krajskými volbami.

26.10.2016
SDÍLEJ:

Obálka s volebními lístky měla podle anonyma obsahovat i propagační leták starosty. Foto: Lukáš Vaníček

Studnický starosta kandidoval do krajského zastupitelstva za Osobnosti Pardubického kraje a podle neznámého pisatele nechal vložit do obálek s volebními lístky i vlastní propagační leták, což odporuje zákonu. Takto „vylepšené" obálky měli dostat všichni obyvatelé ve Studnici, Košínově a Zalíbeném.

„Ne, vlastní letáky jsem do obálek s volebními lístky vložit nenechal. Vím, že to je o kriminál," brání se Ondřej Dopita, který anonymní dopis bere jako falešné obvinění.

Plnění modrých obálek volebními lístky a jejich distribuci mezi studnické obyvatele měla na starosti Irena Junová.

„V pondělí 26. září jsem dávala lístky do obálek, den poté jsem je roznášela. Pak byl státní svátek a den volna. 28. září jsem do schránek ve studnici roznášela propagační materiály. Po fyzické stránce se obálky a letáky nemohly dostat k sobě," vysvětluje Irena Junová.

Jak studnický starosta Ondřej Dopita uvádí, tak podobný anonymní dopis nebyl rozhodně první. „Už přišel například na stavební úřad, nebo na Českou inspekci životního prostředí ohledně kanalizace. Byly to výkřiky do tmy," říká starosta.

Dopis, který dorazil do redakce Chrudimského deníku, byl odeslán z pošty na Krucemburku. Patrně stejný list dorazil také na Ministerstvo vnitra ČR. Dá se tak usuzovat z toho, že na studnický obecní úřad došlo vyjádření ze strany oddělení voleb, které se vyjadřuje ke stejnému oznámení o porušení zákona vložením propagačního materiálu do obálek s volebními lístky.

Pisatel tohoto anonymního dopisu jej totiž odeslal doporučeně a jako zpáteční adresu uvedl Studnice 108, což je adresa studnického obecního úřadu. Ministerští úředníci by však v této záležitosti nijak zasáhnout nemohli, neboť jak se ve vyrozumění píše, autor obvinění se měl obrátit na soud a ne na ministerstvo, a to ještě do 21. října.

Autor: Lukáš Vaníček

26.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Interiér slatiňanské Švýcárny.

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Nasavrky - V úterý oslavil spolek Boii 15 let od svého založení. Vznikl s cílem zachovat a prezentovat veřejnosti keltské kořeny v Nasavrkách a okolí.

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Luže - Tři změny ve volebních okrscích hlásí pracovníci městského úřadu v Luži.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení