Dlužno dodat, že stavbařům pomáhá i to, že venku například nechumelí ani krutě nemrzne. „Na to, že je začátek prosince, je počasí stále ještě dobré," pochvaluje si ředitel stavby. Zima podle něj bude nadcházející zima obdobím, kdy se práce na stavbě obchvatu v podstatě zastaví a bude se čekat na jaro.

Kromě estakády se v současné době pracuje také například v oblasti mostu, který se již teď klene nad silnicí mezi Chrudimí a Topolem a kompletní už je také polní most na úrovni Větrníku. Těleso budoucího obchvatu se tu zařezává několik metrů pod úroveň okolního terénu a v této době se zde pracuje na budování podkladových vrstev budoucí vozovky a na jejím následném válcování do potřebné roviny. Svahy kolem tohoto zářezu teď mají šedozelenou barvu. Nejde ale o beton, nýbrž o fixační vrstvu obsahující semena rostlin a hnojivo, které přispěje k jejich budoucímu růstu.

Zatímco první část obchvatu města má být hotova do konce příštího roku, pokračují rovněž přípravy na budoucí pokračování ve směru na Slatiňany a kolem nich. „Výkupy pozemků běží, jak mají, zatím jsme nemuseli v tomto směru investorovi pomáhat," konstatuje slatiňanský starosta Ivan Jeník. 

Zdroj: Youtube