Zaměstnanci Městského úřadu v Chrudimi nebudou na svých pracovištích, zavírá se i informační centrum. Kdo z občanů má dohodnuté jednání v budově v Pardubické ulici, dostane se dovnitř přes recepci.
Městský úřad v Hlinsku se dosud ke stávce nepřipojil. Starostka Magda Křivanová bude vědět dnes, zda se do akce zapojí úředníci nebo učitelé.
Ve školách se podle našich informací příliš změn na středu nechystá. Třeba v chrudimské škole obchodu a služeb zůstane vše při starém. Do stávky nejdou pedagogičtí ani nepedagogičtí pracovníci.
V Krouně uvaří jídelna jen dětem z mateřské školky a splní i doplňkovou činnost. Zaměstnanci a žáci „základky“ se budou muset najíst jinde.
Situaci sledujeme, uvítáme vaše tipy k aktuální situaci!

Do stávky se zapojí například většina zaměstnanců Městského úřadu Chrudim, úředníci tak nebudou přítomni na svých pracovištích.

Z tohoto důvodu bude ve středu pro veřejnost uzavřena budova MěÚ v Pardubické ulici a také informační centrum na Resselově náměstí.
Ostatní zaměstnanci, ať již podporující stávku nebo ne, budou tento den provádět nezbytnou administrativu a na počítačové síti úřadu bude prováděna údržba.

Na MěÚ v Pardubické ulici bude umožněn přístup pouze přes recepci pro občany, kteří na tento den mají předem dohodnutá jednání.

Na finančním úřadu v Chrudimi bude stávkovat asi polovina zaměstnanců. V pondělí to řekl ředitel Zbyněk Klem. „Ostatní pracovníci zajistí činnost úřadu,“ dodal Klem.

Akciová společnost Chrudimská nemocnice se zřejmě ke stávce nepřipojí. „Nemám v tuto chvíli informace, že by se to v nemocnicích Pardubického kraje plánovalo. Vím, že o stávce uvažovali v Ústí nad Orlicí s tím, že by omezili provoz jako o víkendech, ale nevím, zda to dotáhli do konce. Každopádně do středy je ještě čas, současná situace nemusí být konečná,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Vondráček.

Ani chrudimská „záchranka“ nebude demonstrovat, natož stávkovat. „Dostali jsme informace od odborové organizace. Žádná společná akce se nechystá. Nás je příliš málo na to, abychom se do stávky intenzivně zapojili. Proto ji budeme vnímat spíše v osobní rovině,“ vysvětlil vedoucí lékař Rychlé zdravotnické pomoci v Chrudimi Pavel Fila.

Lidé, kteří si na středu naplánovali návštěvu Okresní správy sociálního zabezpečení v Chrudimi, musí počítat s omezením provozu tohoto úřadu.

„Otevřeno bude klientské centrum, podatelna. Zavřena bude pokladna. Nevím, zda někdo ze zaměstnanců stávku podpoří na demonstraci, to byste se museli zeptat přímo jich nebo odborové organizace,“ odpověděla na dotaz Chrudimského deníku ředitelka chrudimské správy Blanka Urválková. Dodala zároveň, že ona osobně se stávky nezúčastní, protože ve středu odjíždí na Seč, kde se uskuteční celostátní porada ředitelů správy sociálního zabezpečení s ministrem Jaromírem Drábkem.

Zbytečné pochůzky se nemusejí obávat ti, kteří si naplánovali návštěvu chrudimského úřadu práce. „Provoz úřadu nebude nijak omezen, pracovat se bude jako jindy ve středu,“ hlásí vedoucí pracovník Miroslav Panák.

Stávkovat se bude porůznu i na dalších místech okresu. Ředitel ZŠ Krouna Josef Kyncl tak například oznamuje rodičům, že část provozních zaměstnanců ZŠ a MŠ Krouna se zapojí do stávky. Školní jídelna proto bude vařit pouze pro děti z mateřské školy a pro doplňkovou činnost – nikoliv pro žáky ZŠ a pro zaměstnance.

„Hodně se u nás o stávce diskutuje, ale očekávám, že mi bude konečná verze sdělena v termínu, tedy v úterý,“ řekla starostka Hlinska Magda Křivanová.

Kdo ještě hodlá vstoupit do středeční stávky? Posílejte nám své náměty a přispějte do diskuze pod tímto článkem!