Ve středu po jedné hodině odpolední šel se ženou a pejskem do obchodu na autobusovém nádraží.

"Už po cestě jsem viděl, jak tam pán popíjí pivo a psa drží jen za obojek. Vodítko měl položené u nohou. Žena jakoby to tušila, když spatřila, jak pes skáče a štěká. Podívej, jak je agresivní, říkala," řekl Robert. Když se jeho paní vrátila z prodejny, bitbull byl rázem u nich. Jako první zaútočil právě na Roberta. Ten rychle popadl Beníka a zvedl ho, druhou rukou bránil ženu.

O napadení jsme psali včera:

Ilustrační foto.
Agresivní pitbull napadl v Chrudimi dva psy, pokousal i bránící se ženu

"Ten majitel to viděl, ale ani ho nenapadlo, aby běžel k nám a svého psa odehnal. Šel pomalu k nám a vůbec, ale vůbec si z toho nic nedělal," nechápe Robert.

Rodina s dětmi bere malého Beníčka jako nejmladší miminko, a tak není divu, že brutální útok se na psychice členů domácnosti projevuje. Pejsek leží, na krku má krunýř, který mu brání v případném vytrhávání stehů po operaci. Čeká ho poměrně dlouhá rekonvalescence.

Ve středu Robert na vyžádání městské policie na služebně odevzdá zprávu z veterinární ordinace a účet za operaci a následné ošetření. Totéž čeká ženu, kterou nedaleko při venčení pejska tentýž agresivní pitbull pokousal na noze.